Soluğu tapu müdürlüğünde aldılar

Adapazarı Tapu Müdürlüğündeki başvuru kuyruklarının önü alınamıyor. Her ne kadar maske uyarılarına uyulsa da sosyal mesafe kuralları hiçe sayılıyor 

Soluğu tapu müdürlüğünde aldılar

sakaryayenihaber.com -

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kapsamında alınan 'Evde kal' tedbirleri dolayısıyla konut inşaat ve satış işlemleri uzun süre aksadı. Haziran ayıyla başlayan normalleşme sürecine, kamu bankalarının düşük faizli konut kredisi kampanyaları da eklenince piyasa hareketlendi. Haliyle tapu devir işlemlerinin gerçekleştiği Tapu Müdürlükleri yoğunluktan payını aldı. 

ADAPAZARI TAPU'DA HER GÜN AYNI MANZARA 

Adapazarı Kaymakamlığı içinde bulunan Adapazarı Tapu Müdürlüğü de 2 aydır uzun başvuru kuyruklarına sahne oluyor. Vatandaşlar evraklarını teslim etmek için saatleri bulan bekleme süreci yaşarken, içerideki yoğunluğun azaltılması için bazıları dışarı alınıyor.  Maske uyarılarına uyulsa da sosyal mesafe kurallarının hiçe sayılması ise tepki çekiyor.

Vatandaşlar, başvuru yoğunluğunun azaltılması ve kovid-19 tedbirlerinin daha ciddi uygulanması için yetkililerin harekete geçmesini istiyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2020, 10:03
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih KUŞCAN
Fatih KUŞCAN - 6 ay Önce

Sayın Muhabir ;Adapazarı Tapu Müdürlüğündeki Başvuru kuyruğunu görmüşünüz,birde Başvuru sonrası imza atılan binanın doğu tarafındaki durumu,oturakların çivili hallerini,Güneşte bekleyen insanlarımızıda görüp haber yapsaydınız.