Son dakika... İşte Sakarya'nın yeni pandemi hastanesi!

Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, Eski Kadın Doğum'un pandemi hastanesi olacağını ve SAÜEAH'ın eski düzene döneceğini söyledi

Son dakika... İşte Sakarya'nın yeni pandemi hastanesi!

sakaryayenihaber.com-
Azim ÇELİK'in haberi

Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, Sakarya'dan Taraf'ın canlı yayınında şehirde koronavirüsle ilgili yapılan çalışmaları değerlendirdi. Öğütlü, kent genelinde vaka sayısının "stabil" duruma geldiğini ifade etti ancak salgının henüz bitmediğine vurgu yaptı.

 Merkez pandemi hastanesi SAÜEAH'ın normale dönüşünü Eski Kadın Doğum'u yeni binasına taşıyıp burayı pandemi hastanesine çevirerek sağlayacaklarını belirten Dr. Öğütlü, bu konuda çalışmaların başlatıldığını söyledi.

Öğütlü'nün açıklamaları şöyle:

DOĞUMEVİ PANDEMİ HASTANESİ OLACAK

"Bizim hiç bir zaman yoğun bakım sıkıntımız olmadı. Toyota'yı pandemi hastanesi yaptık, SEAH'ı konuya dahil ettik. Normalleşme başladı Toyota'yı ayırdık. 3. basamak hastanemiz SAÜEAH'tır. Böyle olunca burayı tamamen normalleştirmek üzerine konuştuk. Kadın Doğum Hastanesi taşınmaya başlarsa bizim 200 yataklı bir hastanemiz boşta kalır dedik. Biz burayı pandemi hastanesi olarak kullanabiliriz dedik. Oradaki eksikleri tamamlarsak eski Kadın Doğum'u pandemi hastanesi yaparsak SAÜEAH'tı tamamen normalleştirmeyi düşünüyoruz." 

SAKARYA'DA DURUM STABİL

"İstanbul'a yakın illerde vaka sayısı fazla olacak tahmini vardı ve oldu. İlk artıştaki tedirgin edici rakamlardan sonra Sakarya stabilleşmeye başladı. Salgın bitmedi, devam ediyor. Normalleşme süreci başladı, eski normal değil yeni normale gidiyoruz. Maske takmak, sosyal mesafeye dikkat etmek ve el hijyenini sağlamamız gerekiyor. İnsanların farkındalığının artmasıyla bu sürece girebliriz. Bu süreçte belli insanlar bağışıklık kazanmadan salgın bitmeyecektir."

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2020, 17:08
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER