SONDAJ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Adapazarı Trenin yeraltında şehir merkezine gelmesi amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında tren garında sondaj çalışmaları başladı. Kısa sürede zemin etüdünün başlanacağı belirtildi.

SONDAJ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

ZEMİN ETÜDÜ
Konuyla ilgili konuşan Zeki Toçoğlu, kısa süre önce TCDD Genel Müdürü Ömer Yıldız ve Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Fatih Turan’ın proje üzerindeki demiryolu hattı, hemzemin geçitler ve Adapazarı Garı’nda incelemelerde bulunduğunu  hatırlattı.  Ön proje üzerindeki uygulama çalışmalarının da tamamlanmak üzere olduğunu kaydeden Başkan Toçoğlu, “Projeyle ilgili kısa süre içerisinde zemin etüdü çalışmaları da başlayacak. Proje kapsamında Harmanlık, Ofis,  Donatım ve 1. hemzemin geçidin bulunduğu bölgelerdeki demiryolu hattı yer altına alınacak. Ayrıca Kent Park İstasyonu da yer altına alınacak ve aynı bölgedeki araba garajına da buradan bağlantı sağlanacak” dedi.
SÜMEN ALTI
Projeyi 13 yıllık reform geleneğinin devamı olarak nitelendiren Başkan Toçoğlu, “Başbakanımız 7 Haziran seçimleri öncesindeki ilimizde yaptığı mitingoe bu projenin sözünü vermişlerdi. Projeyle ilgili çok kısa bir sürede hazırlıklar tamamlandı, adımlar atıldı. İşte AK Parti’nin hizmet anlayışı budur. Bizim siyasi düsturumuzda verilen hiçbir söz sümen altı edilmez. Sakarya’ya değer katacak bu projeye verdikleri destekler için başta Sayın Başbakanımız ve bakanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE