Sonucu gizli oylama

Sonucu gizli oylama

Sonucu gizli oylama

AKP, Büyükşehir ve ilçe belediye başkan aday adayları için temayül yoklaması yaptı. Temayül yoklamasında kurucu yöneticilere oy kullandırılmayınca tartışma yaşandı
9 aday adayı
Atatürk Spor Salonu'nda yapılan temayül yoklamasında 16 ilçeden AKP yöneticisi yaklaşık 3 bin kişi, adaylar için oy kullandı. Üyeler, büyükşehir belediye başkanlığı için aday adayı olan Ali İnci, Ali Kaya, Çetin Öztürk, Erkut Aşoğlu, Esat Pınarbaşı, Fevzi Şensoy, Mehmet Aracı, Süleyman Dişli ve Yusuf Alemdar arasından üçünün ismini işaretleyerek oy kullandı.
Duran katılmadı
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, belediye başkanlığı devam ettiği için temayül listesine alınmadı. Temayül yoklamasında, partinin kurucu yöneticilerden bazıları, büyükşehir belediye başkan aday adayları için oy kullanamamalarına tepki gösterdi Kurucu üyeler , komisyon üyesi Konya Milletvekili Kerim Özkul ile tartıştı.
Başbakan'a 3 isim
Temayül yoklamasında kullanılan oylar AKP Genel Merkezi'ne götürülecek. Sonucu açıklanmayacak olan temayül sonuçlarını sadece AKP'in üst düzey yönetimi bilecek. Temayül yoklamasının ardından Büyükşehir Belediye Başkan aday adayları Genel Merkez'e çağrılarak mülakata alınacak. Mülakat komisyonunun belirleyeceği üç Başbakan Erdoğan'a bildirilecek.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE