Sosyal medyada paylaştılar: Örümcek yiyoruz...

Serdivan'da KYK'ya bağlı Rahime Sultan Kız Öğrenci Yurdu'nda salata tabağından örümceğin çıktığı anlarda çekilen görüntüler sosyal medyada çok konuşuldu. Konuyla ilgili konuşan KYK İl Müdürü Arif Özsoy,"Soruşturma açıldı, takip ediyoruz" dedi

Sosyal medyada paylaştılar: Örümcek yiyoruz...
banner24

sakaryayenihaber.com-
Azim ÇELİK'in haberi

Serdivan'da bulunan Kredi Yurtlar Kurumu(KYK)'ya bağlı Tahime Sultan Kız Öğrenci Yurdu'nda yemek yiyen bir kız öğrencinin tabağından iddiaya göre örümcek çıktı. Salata tabağında canlı olduğu görülen örümceği çeken kız öğrenci bu görüntüleri sosyal medyada paylaştı. Twitter'da kısa sürede büyük bir kitleye ulaşan video Sakarya'da günün en çok konuşulan konusu oldu."Salatadan canlı canlı örümce çıkmıştır. Gerekli şikeyetler yapıldığı halde yemekhane işletmesinde herhangi bir düzenleme yoktur. Yetkililere duyurulur." başlığıyla yayınlanan görüntüler, SAÜ'de öğrenim gören öğrenciler de büyük tepki topladı.
ÖRÜMCEK YİYORUZ
Tabağında örümcek çıktığı iddia edilen kız öğrenci, cep telefonuyla kayıt yaptığı sırada, "Yiyeceklerden böyle şeyler çıkması ne kadar doğru? Bu böcekleri yememiz ne kadar doğru? Yani gerçekten aç kalıyoruz. Bu şekilde yiyecekler yememiz ne kadar doğru? Yani gerçekten aç kalıyoruz. Farkında olmadan örümcek yiyoruz" ifadelerini kullandı.
KEŞKE OLMASAYDI, SORUŞTURMA AÇILDI
Yurtta yemek veren şirket hakkında soruşturma açıldığını belirten KYK İl Müdürü Arif Özsoy, "Bu olay dün oldu, nöbetçi memur müdahal ediyor. Çocuğun tabağı değiştiriliyor, tezgahtan kaldırılıyor salata. Soruşturma açıldı işletme hakkında. Tüm yemekhanelerde bu işleri işletmeler yapıyor, genel müdürlüğe de bilgi verildi. Savunma istedik, henüz gelmedi. Konuyla ilgili gelişmeleri takip ediyoruz. Olmasa iyiydi, öyle bir sıkıntı yaşadık. 13 bin 500 öğrenci var, bunlar olabiliyor. İlk defa oluyor böyle bir şey, gerekli çalışmaları yapıyoruz inşallah bir daha yaşamayız." ifadeleri kullandı.
Yurtta yemek veren şirketin önümüzdeki günlerde savunma vereceği, şirketle ilgili şu an için inceleme sürdüğü belirtildi.


 

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2020, 13:34
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
LİDER
LİDER - 3 ay Önce

canlı örömceğe soruşturma acılıyor kime yemek şirketine ??? Sen yurtlarını temizleme örümcek yukarıdan aşağıya tavandan insin salata girsin sonrada yemek şirketine soruşturma

TOPLU YEMEK
TOPLU YEMEK - 3 ay Önce

ÖRÜMCEĞİN CANLI OLDUĞU SÖYLENİYOR. DEMEK Kİ YEMEKHANE ALANINDA ALINMAYAN ÖRÜMCEKLER VAR. YEMEKHANE TEMİZLİĞİ KİME AİTSE ONA SORSUNLAR. SONUÇTA CANLI ÖRÜMCEK TE YEMEK YEMEK İSTİYOR.

ahmet Usta
ahmet Usta - 3 ay Önce

Çok üzücü, böyle bir olay yaşanması, yemek şirketlerinin, hijyene daha çok dikkat etmesi gerekir

SIRADAKİ HABER

banner22

banner21