Spor ve terapinin merkezi olacak

Türk örf ve geleneklerinde ayrı bir yeri olan at tutkusu ve sevgisi, geçen gün Karasu'da hizmete giren Doğa At Çiftliği'ndeki yoğun ilgiyle birlikte bir kez daha gözler önüne serildi.

Spor ve terapinin merkezi olacak

KAYMAKAM AT BİNDİ
Milli eski boksör ve aynı zamanda boks antrenörü Ali Şahin'in oğlu Beytullah Şahin ile Hasan Baran Şahin’in ortaklığıyla kapılarını açan Doğa At Çiftliği'nin açılışına, Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, , siyaset, spor, sağlık, eğitim, basın camiasının önde gelen isimlerinin yanı sıra at tutkusu ve sevgisiyle tanınan pek çok isim katıldı. Açılış öncesi birçok milli koşuda derece yapan jokeylerin kısa gösterileri sonrasında Kaymakam Mercan'da at bindi.


MÜTEŞİBBİŞLERE ÇAĞRI
Açılışta kısa bir konuşma yapan Kaymakam Mercan, ilçenin ekonomik ve sosyal alanlar dahil her alanda hızla kalkındığına dikkat çekti. Karasu'nun coğrafi konumunun yanı sıra doğası, denizi, kumsalı, gölleri, longozu gibi birçok özelliğiyle Karadeniz'in parlayan yıldızı olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini anımsatan Kaymakam Mercan," İlçemize kazandırılan bu yeni at çiftliği bir değerdir. Genç müteşebbisleri böyle atılımlar yapmaya davet ediyoruz" diye konuştu.


ÇOCUKLARA HİPOTERAPİ
Açılışta gördüğü ilgiden hayli memnun kaldıklarını belirten Doğa At Çiftliği ortaklarından Beytullah Şahin, millet olarak at tutkusu ve sevgisini hiç bırakmadıklarına dikkat çekti. Atalarımızın ata olan sevgisinin günümüze kadar uzandığını anımsatan Şahin, günümüzde at aracılığıyla hipoterapi yapıldığına dikkat çekti. Ata binmek isteyenler kadar, engelli çocuklar için de hipoterapi dersleri vereceklerini dile getiren Şahin,” İşini bilen kadrolar ile hipoterapiye büyük önem veriyoruz” dedi.  Toplam 3 dönüm arazi üzerine kurulan çiftlikte, binicilik kursları ünlü jokeyler tarafından veriliyor. Doğa ve tekne turları ile desteklenen çiftlikte binicilik eğitimleri de veriliyor.  

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2019, 13:39
banner3
YORUM EKLE