STAJ YAPAN ÖĞRENCİLER HİZMETLERİ GEZDİLER

SASKİ’de staj yapan öğrenciler, şehrin çeşitli noktalarında hayata geçirilen dev projeleri yakından inceleme fırsatı buldu. Öğrenciler projelerle şehrin içme suyu geleceğinin garanti altında alındığını söyledi

STAJ YAPAN ÖĞRENCİLER HİZMETLERİ GEZDİLER

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nde (SASKİ) staj yapan öğrenciler kurumun şehrin farklı noktalarında hayata geçirdiği dev projeleri ziyaret etti. Akçay Barajı, SASKİ Sapanca Göl Tesisleri ve Hızırilyas İçme suyu Arıtma Tesisini gezen öğrenciler projeler ve tesislerin hakkında yetkililerden ayrıntılı bilgiler alırken, SASKİ’nin hayata geçirilen ve bugün pek çoğu devreye alınan projelerin şehrin içme suyu ve enerji geleceği için çok önemli bir yere sahip olduğunu dile getirdiler.

ŞEHRİN GELECEĞİ
İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencisi Hicret Tavusbay, “Şu an Akçay Barajı’ndayız. Sakarya’nın hem içme suyu kaynağı hem de enerji üretim tesisi olacak çok büyük bir proje. Büyükşehir Belediyesi’ne SASKİ’ye böyle bir projeyi Sakarya’da yaptıkları için çok teşekkür ediyorum. Barajın büyük kısmı tamamlanmış. Bir inşaat mühendisi olarak benim için gerçekten çok önemli fırsat oldu bu gezi. Kaya dolgu türü bir baraj. Baraj gövdesinin inşasında kullanılan birçok mühendislik tekniği, derslerde gördüğümüz bilgilerin uygulanmış hali bir anlamda. Tüm o teorilerin, formüllerin bilgilerin şuanda canlı kanlı halini görüyoruz. Bu anlamda bu gezi bizim için çok faydalı oldu. Bize bu fırsatı veren SASKİ’ye çok teşekkür ediyorum. Burada şehrin geleceğini inşa ediyorlar” diye konuştu.

BULUNMAZ BİR FIRSAT
Yine İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Abdullah Kocabay, “Bu tür teknik geziler biz öğrenciler açısından oldukça faydalı oluyor. Okullardaki eğitimlerimizin büyük bir kısmı teorik eğitimlerden oluşuyor. Şuan SASKİ’de staj yapıyorum. Ve gördüğüm birçok teorik bilginin pratik halini stajım boyunda tecrübe etme şansı buldum. Ancak birçok mühendislik fakültesi öğrencisi için böyle devasa bir baraj projesini görmek çok zor. Gerçekten bizim için çok kıymetli, bulunmaz bir tecrübe oldu. Hele ki baraj inşa eden bir Belediye ile karşılaşmak şuana kadar imkânsız geliyordu. Öyle biliyorduk. Büyükşehir Belediyesi burada dev bir içme suyu ve elektrik enerjisi için baraj inşa ediyor. Bu anlamda hem Sakaryalılar hem de SASKİ’de staj gören biz öğrenciler çok şanslıyız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER