STB bayram için harekete geçti

Kurban Bayramı öncesinde kurulan ruhsatlı hayvan pazarlarında, kurbanlık hayvanlar veteriner hekimler eşliğinde ultrasonla hamilelik testinden geçiriliyor

STB bayram için harekete geçti

Sakarya Ticaret Borsası (STB) Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete, yaptığı açıklamada, hayvan pazarlarında hayvan sağlığının korunması için önlemler aldıklarını söyledi. Vatandaşların satın aldığı kurbanlık hayvan konusunda hayal kırıklığı yaşayabileceğine işaret eden Mete, “Bunların başında hayvanın kurbanlık yaşında olmaması, sağlıklı olmaması, dişi hayvanların gebe çıkması ve çok yüksek ücret ödenmesi sayılabilir. Bu konularda bilgisi olmayan vatandaşlarımızın ahırlardan ya da sokak pazarlarından kontrol ettirmeden aldıkları kurbanlık hayvanları nedeniyle sıkıntı yaşamamaları için ruhsatlı hayvan pazarlarını tercih etmeleri gerekir” dedi.
KONTROL ALTINDA
Mete, ruhsatlı hayvan pazarlarında sürekli olarak kontrol yapıldığını vurgulayarak, bu şekilde herkesin rahat bir bayram geçirmesini istediklerini dile getirdi. “Pazarlarda veteriner hekim bulunması da hayvanların kontrollerinin yapılarak hasta hayvan satışını engellemektedir” diyen Mete, sözlerini şöyle tamamladı: “En önemli noktalardan biride dişi hayvanların gebe çıkmasıdır. Bu konuda da pazarlar güvence altındadır. Veteriner hekimler ultrason cihazı ve diğer ekipmanlarıyla gebelik kontrolü yaparak vatandaşların aldanmasını engellemektedir.”
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER