Stratejik plan lansmanında polemik

SATSO öncülüğünde hazırlanan Sakarya'nın Stratejik Planı lansmanında SESOB Başkanı Hasan Alişan dikkat çeken bir çıkışta bulundu 

Stratejik plan lansmanında polemik

sakaryayenihaber.com - 
SATSO öncülüğünde; Sakarya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, SAÜ, SUBÜ, SESOB, STB ile çeşitli sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla hazırlanan Sakarya Stratejik Planının lansman toplantısı gerçekleşti. 

"Sakarya'nın 10 yıllık yol haritası" olarak tanımlanan planın paydaşları düşüncelerini dile getirirken, söz sırası gelen SESOB Başkanı Hasan Alişan dikkat çeken bir çıkış yaptı. 

ALİŞAN'DAN İĞNELEME 
Hazırlanan raporda SESOB'un paydaş değil, bir çalıştayın katılımcısı olarak gözüktüğünü belirten Alişan, 
"34 bin 303 üyesiyle 61 meslek odasıyla hizmet etmekteyiz. Elbetteki bu önemli çalıştayın paydağı değil, çalıştay katılımcısıyız sadece. Onu özellikle belirtmek istiyorum. Katılımcıyız... sadece burada ticaret ve sanayi alanında katılımcı rolümüzü üstlendik. Oysa ki SESOB bu projenin içerisinde sadece çıraklık eğitim merkezinden sorumlu olmak, bu konuda sorumluluk verilmiştir. Bu sorumluluğu yerine getirmek için biz azami gayret göstereceğiz. Oysa ki bizim hedefimiz şu SESOB olarak, bugünkü esnaf ve sanatkarımıza yarın sanayici ve tacir sıfatını kazandırmak. Sadece çıraklık değil, mesleki eğitimin her alanında esnaf ve sanatkar yetiştirmek. 
Bu stratejik eylem planının çalıştayda katılımcı olmamıza rağmen, gönülden desteklediğimizi hatta bize az yük verildiğini sadece çıraklıkla ilgili yetinmek istemediğimizi söylemek istiyorum" ifadelerini kullandı. 

ALTUĞ: KATILDINIZ 
Bu sözler üzerine söz alan SATSO Başkanı Akgün Altuğ, "Katılımcı olduğunuzda ısrar ediyorsun ama üst kurulda çalıştı genel sekreteriniz. Paydaş olarak katıldınız bütün toplantılara. Genel sekreterinize sorabilirsiniz" dedi. 


SADECE KATILIMCI OLARAK 
SESOB Başkanı Hasan Alişan, bu konudaki sözlerine devam ederken; 
"Ben sadece katılımcı olarak... Önümüzdeki sizin vermiş olduğunuz kitapçıktan, sadece ticaret sanayi çalıştayına katılımcı olarak 20 Ocak 2020 Pazartesi'den itibaren orada varız. Orada var bizim adımız, başka yerde yok. Önemli değil. Kitapçıkta katılımcı olarak varız. Önemli olan şu; güzel bir harekettir, tebrik ediyoruz. Bu konuda emek gösteren herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

Eski Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri ve eski AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen ise Alişan'ın sözlerinin ardından;  
"Teşekkür ediyorum ama, hem ticaret borsası hem SESOB genel sekreter düzeyinde bu toplantılara eşlik ettiler. Görüşleri yansıdı, arkadaşlar her aşamada hazırlıkların içinde oldular" diye konuştu. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE