Su kesintisi için önerdi: "Tankerler su dağıtsın"

Şehirde Cuma akşamı başlayacak olan 20 saatlik su kesintisi dolayısıyla, tankerlerin mahallelerde su dağıtması önerisi geldi 

Su kesintisi için önerdi: "Tankerler su dağıtsın"

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Akçay Barajı isale hattının Hızırilyas tesislerine bağlanması çalışmaları sebebiyle 18 Ekim Cuma 20.00 ile 19 Ekim Cumartesi 16.00 saatleri arasında su kesintisi uygulayacak. 
20 saatlik su kesintisi vatandaşı tedirgin ederken, su ihtiyacının karşılanabilmesi için öneri geldi. 
Demokrat Parti (DP) Sakarya İl Başkan Yardımcısı Cengiz Karabaş, tankerlerin mahalleleri gezerek su dağıtmasını önerdi.  
Karabaş'ın açıklamasının tamamı şu şekilde:  
"Sapanca Gölü bizim için sadece dünya üzerindeki en önemli su kaynaklarından birisi değil. Aynı zamanda şehrimize her anlamda renk katan bir doğal güzellik. Bunu korumak için alternatif olarak Akçay Barajı projesi hayata geçirildi.   SASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Akçay Barajı isale hattının Hızırilyas Su Yönetim Merkezi’ne bağlantısının gerçekleştirmesi için 20 saatlik bir su kesintisi yapılacağını kamu oyuna duyurdu. Ancak bu uzun süreli kesintiyi gidermek için Büyükşehir Belediye başta olma üzere su kesintisine etkilenecek olan diğer ilçe belediyelerde önlem almalı. Benim önerim İçme su tankerleri kesinti yaşanacak bölgelerde mahalle mahalle dolaşarak su dağıtmasını öneriyorum. 20 saatlik bir su kesintisi kısa bir zaman değil. Hafta sonları su  tüketimin fazla olduğu gün olduğunu varsayarsak bunu da önlem almalıyız. Hiç değilse böyle uzun süreli su kesintilerde su tankerleri su taşıyarak vatandaşlara hizmet sunmalılar. Ayrıca vatandaşların içme suyu için ise 10 litrelik su bidonu ücretsiz vermeleri gerekir."

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan
hakan - 1 yıl Önce

SASKİ'nin kaç tane su tankeri var acaba?