SUBÜ kampüsü için bu 3 yer belirlendi! 

SUBÜ'nün kampüsü için alternatif olarak belirlenen 3 bölgeyi SUBÜ Rektörü Mehmet Sarıbıyık açıkladı 

SUBÜ kampüsü için bu 3 yer belirlendi! 

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ), Sakarya Üniversitesi'nden (SAÜ) bazı fakülteler ve meslek yüksekokullarının ayrılmasıyla 18 Mayıs 2018'de Resmi Gazetede yayımlanan KHK ile kuruldu. 
Daha önce SAÜ'ye bağlı olan Teknoloji Fakültesi binasında Rektörlüğü bulunan SUBÜ'nün kampüsünün kurulması için iki yıldır çalışmalar sürüyor. 

İSTİŞARELER YAPILIYOR 
Kampüs yerinin belirlenmesine yönelik istişarelerde de sona yaklaşıldı. 
SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, şehrin idarecileriyle sık sık bir araya gelerek karar vermeye çalıştıklarını söyledi. 

KOMİSYONA BU 3 YER SUNULACAK 
Kampüsün kurulacağı yerin belirleneceği komisyona sunmak için 3 alternatif belirlediklerini kaydeden Rektör Sarıbıyık, "Bu alternatiflerden birisi Arifiye-Sapanca bölgesinde, bir tanesi Sapanca bölgesinde, bir tanesi de Poyrazlar Gölü civarında yer alıyor. Biz bu makamlarda uzun yıllar bulunmayacağız ama SUBÜ bu şehre ve bu ülkeye uzun yıllar hizmet edecek. Öyle bir yer belirlememiz gerekiyor ki kimse “Buraya da üniversite mi yapılır?” demesin. Bu nedenle alternatifleri belirlerken ince eğirip sık dokuduk ve tarım alanlarının olduğu alanlardan özellikle uzak durduk" ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2020, 15:47
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sakaryalı
Sakaryalı - 5 ay Önce

Öyle bir yer belirlememiz gerekiyor ki kimse “Buraya da üniversite mi yapılır?" diye düşünüpte poyrazlar arifiye,sapanca gibi olmayacak yerleri düşünmek.. Güzel ironi..

Hendek
Hendek - 5 ay Önce

Bence zaten yoğun olan yerler oralar sakin olan ilçeler tercih edilmeli sadece Arifiye Serdivan değil tüm ilçeler canlı olmalı

SIRADAKİ HABER