SUBÜ VE MİLLİ EĞİTİMDEN PROTOKOL

SUBÜ ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında mesleki eğitim, kişisel gelişim ve pedagojik gelişim konularında iş birliği protokolü imzalandı.

SUBÜ VE MİLLİ EĞİTİMDEN PROTOKOL

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ile Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü arasında mesleki eğitim, kişisel gelişim ve pedagojik gelişim konularında iş birliğini öngören protokol imzalandı. Protokolü Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve  İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş imzaladı.

Bu protokole göre Millî Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okul ve kurumlarda yönetici, öğretmen ve usta öğretici olarak görev yapan Millî Eğitim Müdürlüğü personeli ve öğrencilerinin mesleki beceri, kişisel gelişim ve pedagojik yönlerden niteliklerinin geliştirilmesine yönelik SUBÜ’de lisansüstü eğitim, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde ve diğer birimler tarafından yürütülen programlarda sektör altyapıları da kullanılarak eğitimde iş birliği yapılması planlanıyor.
“OKUL-SEKTÖR İŞ BİRLİĞİ LİSANSÜSTÜ DÜZEYDE DE DEVAM EDECEK”
Protokol ile ilgili açıklamalarda bulunan SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık “Üniversitemizde ilk defa uygulanan okul sanayi iş birliği çerçevesinde eğitimin bir kısmını iş yerinde uygulamalı olarak geçirmek üzere tasarlanan MYO’larda 3+1, fakültelerimizde 7+1 modeli başarı ile uygulanmaktadır. Bu modelle öğrencilerimizin meslekleri ile ilgili uygulama becerilerini arttırdıkları görülmektedir. Birçok öğrencimiz bu sayede iş başı yapmaktadırlar. Biz bu çalışmalarımızı lisansüstü düzeyinde de uygulamayı planlıyoruz. Lisansüstü öğrencilerimiz yaptıkları çalışmalarını okul-sektör iş birliği ile hazırlayacaklar, sektörün sorunlarına ve Ar-Ge çalışmalarına katkıda bulunacak tezler ve bilimsel çıktılar elde edeceklerdir. Böylece hazırlanan tezler raflarda eskimeyecektir” Dedi. Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş; protokolün önemine dikkat çektiği konuşmasında Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversite ile birlikte işbirliğinde olmaktan mutlu olduklarını ve protokolün öğrencilerin akademik hayatlarına önemli katkı sağlayacağını söyledi.  Melike Hızal

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER