SÜLÜNLER DOĞAYA SALINDI

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 1. Bölge Müdürlüğü’nün İstanbul Polonezköy'deki "Sülün Üretim Tesisleri'nden getirilen bin adet sülün, Kaynarca’daki Acarlar Longozu'nda doğaya bırakıldı.

SÜLÜNLER DOĞAYA SALINDI

Kaynarca’daki Acarlar Longozu'na bin sülün adet salındı. Vali İrfan Balkanlıoğlu, Türkiye'nin ikinci su basar ormanı olan Acarlar Longozu'ndaki etkinlikte değerlendirmelerde bulundu. Aşırı avlanmanın doğanın dengesini bozduğunu dile getiren Balkanlıoğlu, "Malumunuz aşırı avlanma doğadaki bazı dengelerin bozulması nedeniyle bu bölgede kendiliğinden üreyen, çoğalan ve yayılan türler azaldı. Bugün herkesin elinde bir av tüfeği uçanı kaçanı avlıyorlar.


TABİATIN DENGE UNSURU
Hayvanlar, Allah'ın bizlere bir lütfu tabiatın bir denge unsurudur. Sağ olsunlar kendi yetiştirdikleri sülünlerin bin tanesini bugün doğaya saldık. Bölge halkından ricamız bu güzellikleri korumaları kendi yetiştirdikleri hayvanlar gibi göz kulak olmaları. Telef olmalarına fırsat vermemelerini istiyoruz." dedi. Sülün salımına, Kaynarca Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli, Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, Kaynarca İlçe Emniyet Amiri Said Özmen ve Kaynarca Garnizon Komutanı Üsteğmen Kamil Aksoy katıldı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER