ŞÜPHELİ ÖĞRETMENLER HAKİM KARŞISINDAYDI

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, haklarında "silahlı terör örgütü üyeliği" suçlamasıyla dava açılan tutuksuz 40 öğretmenin yargılanmasına devam edildi.

ŞÜPHELİ ÖĞRETMENLER HAKİM KARŞISINDAYDI

Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki "silahlı terör örgütü üyeliği" suçlamasıyla dava açılan tutuksuz 40 öğretmenin yargılanması ile ilgili ikinci duruşma gerçekleşti. Duruşmaya, bazı tutuksuz sanıklar ile avukatları ve yakınları katıldı. İki celse arasında gelen belgelerin zapta geçirilmesinin ardından görüşünü açıklayan cumhuriyet savcısı, dijital materyal raporlarının İl Emniyet Müdürlüğü'nden istenmesini talep etti. 
SANIKLAR VE AVUKATLAR
Söz alan sanık avukatları, okunan belge ve tanık ifadelerinden aleyhte olan hususları kabul etmediklerini, bu aşamada herhangi bir tevsi tahkikat taleplerinin olmadığını belirterek, müvekkillerinin duruşmalardan vareste tutulmasını istedi. Söz verilen sanıklar da okunan belge ve tanık ifadelerinden aleyhte olan hususları kabul etmediklerini söyleyerek, duruşmalardan vareste tutulmalarını talep etti. 
EKSİK BELGELER
Dijital materyal raporlarının İl Emniyet Müdürlüğü'nden istenmesi için müzekkere yazılmasını, sanıkların savunmalarının alınmış olduğundan duruşmalardan vareste tutulmasını kararlaştıran mahkeme heyeti, dosyadaki eksik belgelerin tamamlanması için duruşmayı erteledi. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan ve 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede, aralarında KHK ihraç edilenlerin de bulunduğu 40 öğretmen hakkında "silahlı terör örgütü üyeliği" suçlamasıyla 7 yıl 6 aydan 15'er yıla kadar hapis cezası talep ediliyordu. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22