Suriye'de kimyasal silahla katledilenler için gıyabi cenaze namazı kılındı

Orhan Camii’nde İkindi namazından sonra Suriye’de kimyasal silah katledilen vatandaşlar için İHH Sakarya İl Temsilciği, Gönüleli Derneği, Özgür-der Sakarya Şubesi ve Eğitim Bir-Sen Sakarya Şubesi tarafından gıyabi cenaze namazı kılındı.

Suriye'de kimyasal silahla katledilenler için gıyabi cenaze namazı kılındı

Kılınan gıyabi cenaze namazı sonrasında gerçekleştirilen ortak basın açıklamasında konuşan İHH Sakarya İl Temsilcisi Ruhi Ademoğlu, “Hayatınızın korunması garantimiz altında diyerek bir gecede 8 bin insanın katledildiği Srebrenitsa’yı, çeşitli bahanelerle istila edilip yüz binlerce insanın katledildiği ve bugün 5 milyondan fazla yetimin bulunduğu Irak’ı, hapishanelere insanların doldurulup onların diri diri yakıldığı Afganistan’ı unutmadık. Unutmadık çünkü unutturmuyorlar. Demokrasi çığlıkları atıp demokratik seçimlerle ülke yönetimini eline alan sonrada çoluk çocuk demeden meydanlarda 3 bin insanın katledildiği Mısır’daki alçaklığı da bugün yaşıyoruz. Senaryo bitmiş değil çünkü çok uzun soluklu bir dizi film gibi bütün olanlar. Bir yaşındaki bebekten bile korkan alçaklar. Birilerinin kuklası ve can korkusu taşıyan Esed, onun yanında savaşan ve kadın, çocuk bakmadan katleden diğer korkaklar, ülkemizde mazlumların katilini menfaatleri doğrultusunda haklı gören sözde Müslümanlar, elbette hesap günü gelecek ve Allah’ın hesabı büyük olacak. Allah’tan hepimize mazlumların yanında olma cesaret ve ferasetini vermesini diliyor, hepinize katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
Basın açıklamasının ardından dua edilirken Suriye’de ölenler için ve hala devam eden Mısır katliamı için hazırlanan afişler kalabalığa dağıtıldı.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE