SÜTMATİK'E İLGİ BÜYÜYOR

Sakarya'da 26 yaşındaki makine mühendisi tarafından kurulan fabrikada, çiğ sütün halka kaliteli şekilde ulaştırılması amacıyla üretilen yerli süt otomatları Romanya ve Suudi Arabistan'a ihraç ediliyor

SÜTMATİK'E İLGİ BÜYÜYOR

Genç girişimci İlker Çatalbaş tarafından çiğ sütün hijyenik olmayan koşullarda satışının önüne geçilmesi amacıyla üretilen yerli süt otomatlarının 300 litrelik tankı bulunuyor. Tankın içindeki aparatlarla sürekli karıştırılan çiğ süt, 4 derecenin altında 3 gün tazeliğini koruyabiliyor. Kredi kartı, nakit ve sosyal kartların kullanılabildiği makinenin dolum haznesi her süt satışının ardından otomatik temizleniyor.
KENT MEYDANLARI
Vatandaşlar, kent meydanları, siteler, alışveriş merkezleri, metro istasyonları ve süper marketlere yerleştirilebilen bu "sütmatik"ler sayesinde çiğ süt satın alabilecek. Bursa'da düzenlenen 15. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı'na katılan firma sahibi Çatalbaş yüzde 100 yerli süt soğutma tankı ve süt otomatını geçen yıl ürettiklerini söyledi. Çatalbaş, “Sütmatik" adını verdikleri bu otomatlarla  Türkiye'de çiğ sütün hijyenik olmayan koşullarda satışının önüne geçilmesini amaçladıklarını vurguladı. Çatalbaş, makineye ilginin her geçen gün arttığını belirterek, "Önümüzdeki süreçte insanlar bu makineyi daha iyi anlayacak. Süt ticareti yapmak isteyen girişimcilerin yanı sıra belediyeler bu makineden faydalanabilir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER