Suya ne kadar zam geldi? Ne zaman geçerli olacak?

SASKİ Genel Kurulu öncesinde ve sonrasında çok tartışılan su zammı konusu netleşti. Peki zam, ne zamandan itibaren geçerli olacak?

Suya ne kadar zam geldi? Ne zaman geçerli olacak?

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (SASKİ) Olağanüstü Genel Kurulu, SBB Başkanı Ekrem Yüce Başkanlığında yapıldı. 
Geçtiğimiz hafta yapılan olağan genel kurulda, köyden mahalle statüsüne geçirilen 43 mahallenin su birim fiyatı 0.40 olarak belirlenmişti. 
SBB Başkanı Ekrem Yüce de tüm su kullanımlarıyla ilgili bir tarife hazırlığında olduklarını söylemişti. 
KAFALAR KARIŞTI
Bu gelişmelerin ardından, bugünkü toplantı öncesinde ve sırasında çeşitli haber kaynakları suya zaten zam yapıldığı yönünde haberler yaparak çeşitli oranlar verdi. Haliyle kafalar karıştı. Ancak gerçek o haberlerdeki gibi değildi... 
ZAM AYRINTILARDA GİZLİ 
Bugünkü olağanüstü genel kurul toplantısındaki gündem maddelerinde 'suya zam' ibaresi açık bir şekilde yer almasa da; SASKİ'nin 2020 bütçesi başlıkları arasındaki ayrıntılarda yer aldı. 
2020'DEN İTİBAREN
sakaryayenihaber.com'un edindiği bilgiye göre su zammı 1 Ocak'tan itibaren geçerli olacak. 
Su ücretlerine yüzde 2.5 oranında zam geldi. Su birim fiyatı 3,41 kuruş olan bölgeler 1 Ocak'tan itibaren 3,57 birim fiyatı üzerinden su ücreti ödeyecek. 

 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2019, 22:27
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Pusula Sakarya
Pusula Sakarya - 8 ay Önce

1 ocakta evet 3.57 ama Şubat faturam da 3.66 olmuş sessiz zam uygulamislar yazık günah biseylerin parasının faturası yine bize kesiliyor Mart ayına baktım saskiden oda 3.75 yazıyor KDV siz birde güncel fiyat her ay zammı uygulanacak . Yeni haber bu konuyu gündeme getirin lütfen

Erhan ER
Erhan ER - 7 ay Önce

Bugün su faturası geldi. Her ay zam var. Su bedeli 3.66 dan 3.84 TL.ye atık su 0.64 dan 0.68 TL.ye şebeke bakım 1.83 TL. den 1.92 ye elinsaf her ay zammı olur. Birde bunlara KDV yi koyun. Millet evinde para basmıyor. Geçim derdinde. Ocak ayından mart ayına 0.18 tl/metreküp su bedelinde böyle giderse konut su bedeli sene sonunda 4.60 TL.yi geçer. Bu konuyu ele alın lütfen. Her ay zammı olur. İnsanların en temel ihtiyacı üzerinden para kazanılmaz acık kapatılmaz.

Kabardry Birol
Kabardry Birol - 6 ay Önce

Komşumuz Kocaeli ve İzmit beldelerinde 2020'de suya zam yok,gel gör Ada-Su ve
Adapazarı'nda m3 fiatına bak,hem de kdv'siz,,İzmit'den ne kadar pahalı.ucuzlatmayı bırak bari zam yapmasaydınız?Sapanca gibi gölümüz olduğu halde.Vatandaşı düşünen kim???

Arifi
Arifi - 5 ay Önce

Bu belediye başkanına oy atmadığım için icim rahat.
Bu zamlar az bile..Zama devam..

SIRADAKİ HABER