TANK-PALET İÇİN 5 BİN İMZA

CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır ve CHP’li 6 milletvekili ile Çark Caddesi’nden Cumhurbaşkanı’na seslendi, Öte yandan düzenlenen imza kampanyasından, 5 bin’e yakın imzanın toplandığı öğrenildi

TANK-PALET İÇİN 5 BİN İMZA

CHP’li eski Bakan Fikri Sağlar, milletvekilleri Deniz Yavuz Yılmaz, Ünal Demirtaş, Haydar Akar, Gökhan Zeybek, Utku Çakırözen, PM Üyesi Ayça Taşken ve İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ile Çark Caddesi’nde partisinin Sakarya İl Örgütü tarafından düzenlenen mitinge katılan CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, “Bu bir parti mitingi değil.  Bunu bir parti mitingi olarak görmeyin. Bu bir vatan millet çağrısıdır. Bu bir çığlıktır. Bu milletimin çığlığıdır. Çocuğunu askere göndere annenin çığlığı, önüne şehit cenazesi gelen babanın çığlığıdır” dedi.
TEK KİŞİSİN
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Sakarya'da gerçekleştirdiği mitingde Tank Palet Fabrikasıyla ilgili açıklamalarına değinen Özkoç, "Sen bu ülkenin Başkomutanısın, en tepesindeki kişisin, Genelkurmay sana bağlı, ordular sana bağlı, şimdi sana soruyorum. Önemli olan AKP, CHP, MHP, İYİ Parti değil, önemli olan vatan, millet, Sakarya, Sayın Cumhurbaşkanım. Türk Ordusu'nun subayı, mühendisi, çalışanı, işçisi, 'And olsun Altay tankı gibi 50 tane daha tank yaparız' diyor." ifadelerini kullandı.
YERİNDE DEĞİL
Fabrikayla ilgili kararın yerinde olmadığını savunan Özkoç, "Beraber olalım Allah aşkına, derdim parti değil, derdim daha çok oy almak değil, derdim vatan. Oy istemiyoruz oy, bir tek şey istiyoruz Tank Palet vatandır, satılamaz." dedi. Özkoç, Tank Palet Fabrikası ile ilgili alınan karardan vazgeçilmesi gerektiğini, karara karşı çıkmak için imza kampanyası başlattıklarını belirterek, "Sakarya'nın sesini Ankara'ya duyuracağız. İmzanızı atın öyle ayrılın." şeklinde konuştu.


MÜSAADE ETMEYİN
İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır ise , yaptığı açıklamada, “Dün Cumhurbaşkanı Kent Meydanında 50 milyon dolar için bu işi yaptığını söylüyor. 50 milyon dolar için bu fabrika satıyorsanız yazıklar olsun. Bu seçimde eğer Sakarya halkını mevcut hükumete bir tokat atarsa mevcut hükumet bu kararından vazgeçmiş olacak. Eğer bunu becerebilirsek o fabrikanın satılmasının önüne geçeceğiz. Eğer geçemezsek bunun arkasından TÜVASAŞ sırada Tuzla Tersanesi sırada, ASELSAN sırada bunların hepsini satacaklar. Allah rıza için bu işe sahip çıkın. Eğer sahip çıkmazsanız etek giyen bir Katarlı gelecek o fabrikadaki albaya hesap soracak buna müsaade etmeyin” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER