TAPU MÜDÜRLÜĞÜNE GÖNDERİLEN PEÇETE ALARMA GEÇİRDİ: ŞÜPHELİ PEÇETE

Serdivan’da tapu müdürlüğüne gelen ve içerisinden ıslak mendil çıkan zarf, kimyasal tetkik için analize gönderildi. Zarfla temas eden 19 tapu personeli tedbir amaçlı hastaneye götürüldü

TAPU MÜDÜRLÜĞÜNE GÖNDERİLEN PEÇETE ALARMA GEÇİRDİ: ŞÜPHELİ PEÇETE

ZARFI AÇTILAR
Sakarya 4. İcra Dairesinden ismi öğrenilemeyen bir bayan Serdivan’da bulunan Tapu Müdürlüğüne bir zarf gönderdi. Zarfı açan görevliler zarf içinde 'Islak Peçete' buldu. Peçeteyi alan personel kimyasal madde olma ihtimaliyle ilgili kurumlara bilgi verdi. AFAD, 112 Acil Servis ve UMKE ekipleri kısa sürede Tapu Müdürlüğüne geldi. AFAD ekipleri Tapu Müdürlüğünde çalışan 19 kişiyi tedbir amaçlı hastanede tedavi altına aldı.
OLUMSUZLUK YOK
Vali İrfan Balkanlıoğlu, Serdivan Kaymakamlığı’nda bulunan tapu müdürlüğüne gelen bir zarftan ıslak mendil çıktığını, görevlilerin bu durumdan şüphelenerek, yetkililere bildirdiğini söyledi. Pakette "kimyasal", "baktorolojik" veya "nükleer" şüphesiyle tetkik yapıldığını ifade eden Balkanlıoğlu, "Tetkik sonucu herhangi olumsuz bir sonuca rastlanılmadı. Birinin bir şakası olarak kabul etmek lazım” dedi.
TEDBİR AMAÇLI
Gerekli kontrollerin devam ettiğini dile getiren Vali Balkanlıoğlu, “Şu anda panik yapacak herhangi bir sıkıntı yok. Bu zarfa temas edenler kontrol amaçlı hastaneye götürüldü. Herhangi bir sıkıntı var mı? diye kontrolden geçirilecekler. Mektuba temas eden görevlilerimiz hastanede tetkikten geçiyorlar. İlk bulgular ve yapılan incelemeler herhangi bir sıkıntı olmadığı yönünde. İleri tetkikler yapılacak" dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER