TARAFLAR MAKAMDA EL SIKIŞTI

Adapazarı Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle Camili-Adapazarı minibüs hattında çalışan dolmuş şoförleri arasında geçilen hafta meydana gelen olay sonrası taraflar, Vali Ahmet Hamdi Nayir’i makamında el sıkıştı.

TARAFLAR MAKAMDA EL SIKIŞTI

Geçtiğimiz hafta Adapazarı MYO öğrencileriyle Camili-Adapazarı minibüs hattında çalışan dolmuş şoförleri ile para vermedin iddiası üzerine tartışma yaşanmış, tartışma kavgaya dönüşmüştü. Yaşanan kavga sonrasında SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya’nın da eşlik ettiği ziyarette minibüsçü esnafı adına Sakarya Minibüsçüler Odası Başkanı Ali Bektaş ve üniversite öğrencisi, Valilik Makamında el sıkışarak olayı tatlıya bağladı. Zaman zaman böylesi olayların yaşanabildiğine dikkat çeken SUBÜ Rektörü Sarıbıyık, kendilerine emanet edilen öğrenciler ile minibüsçü esnafının birbirinden bağımsız düşünülemeyeceğini, özellikle mübarek Ramazan ayı içerisinde bu hadisenin yaşanmasının kendilerini de üzdüğünü ifade ederek, yaşanan olaylardan herkesin gereken dersi çıkarttığına inandıklarını söyledi.
FARKLI SORUMLULUKLAR
Vali Nayir  görüşmede yaptığı konuşmada  “Huzur ve barışın da en olmazsa olmazı toplumun tüm kesimlerinin birbirlerini sevmesi, sayması, anlayışla karşılaması, hoş görmesidir. Bunların var olmadığı toplumlarda huzur ve barıştan zaten söz edemeyiz. Bazen yanlış yapabilir yâda bazı şeyleri yanlış anlayabiliriz, bu gibi durumlarda acele etmemek ve hemen kaba kuvvete başvurmadan olayı çözmek anlayışında olmalıyız. Her birimizin taşıdığı farklı sorumluluklar var. Bu sorumlulukların farkında olmak gerekir. Bir meslek mensubunun hatasından tüm meslek mensupları etkilenebilir. Kişilerin hataları ailelerini, hemşehrilerini sıkıntıya koyabilir. Her şeyden önce insan olma sorumluluğumuz var. Bir hatamızdan dolayı ‘İnsanlık ölmüş’ dedirtmemeliyiz.’’
HER KESİM KIYMETLİ
Vali Nayir sözlerinin devamında, “Bizim için toplumun her kesimi kıymetlidir. Minibüsçü esnafı arkadaşlarımız, vatandaşlarımıza ulaşım hizmeti sunarak önemli bir iş yapıyorlar. İlimize emanet edilmiş olan ve burada eğitim gören öğrencilerimiz de büyük kıymet ifade ediyorlar. Bizi de üzen hadisenin en son tatlıya bağlanması, bizi ziyadesiyle mutlu etti. İnşallah bugün burada toplumun bütün kesimlerine örnek olacak bir davranış sergilenmiş olur. İşte bu şehre yakışan gerçekten karşılıklı anlayış, karşılıklı hoşgörü ile sorunları çözmesidir” dedi. minibüsçüler Odası Başkanı Ali Bektaş da, bu olayın kendilerini üzdüğünü belirterek, oda adına özür dilediklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE