Tarifsiz acı... 2 kişinin daha kimliği belli oldu!

Hendek'teki havai fişek fabrikasında yaşanan faciada kaybolan 3 kişiden 2'sinin kimlikleri belli oldu. Hendekli Muhammed Aygün ve Akyazılı Ramazan Kor'un cansız bedenlerine ulaşıldı. İşte iki kişinin bilgileri

Tarifsiz acı... 2 kişinin daha kimliği belli oldu!

sakaryayenihaber.com-
Mehmet KAVİS-Ömer DERE'nin haberi

6 KİŞİYE MEZAR OLDU
Hendek'te havaya uçan havai fişek fabrikası şu ana kadar 6 kişiye mezar oldu. Patlamanın yaşandığı ilk gün ölü sayısının 4 olduğu, 3 kişinin de kayıp olduğu açıklanmıştı. Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, facianın 3'üncü gününde kaybolan 3 kişiden 2'sinin cansız bedenlerine ulaştıklarını ve bu kişilerin kimliklerinin de DNA testleriyle belirlendiğini açıkladı. Bu açıklamayla birlikte ölü sayısı 6'ya yükseldi.


HENDEKLİ MUHAMMET AYGÜN
İsimleri tespit edilen 2 kişiden biri Hendekli Muhammed Aygün. Edindiğimiz ilk bilgiye göre Aygün, bekar ve 26 yaşında. Facia kurbanı genç Hendek Kocaahmetler Mahallesi'nde yaşıyor. Aileye acı haberi ilçe yöneticileri ulaştırdı. Aygün'ün yakınları ve ilçe halkı taziye için evlerine gitti. 


SON KURBAN AKYAZILI RAMAZAN KOR
Diğer facia kurbanının Çorum doğumlu 42 yaşındaki Ramazan Kor olduğu öğrenildi. Fabrika sahasında bulunan Kor'a ait 7 parça İstanbul Adli Tıp'a gönderildi. DNA testi parçaların Kor'a ait olduğunu netleştirdi. Acı haber genç adamın ailesine ulaştı. İlçedeki Çıldırlar Mahallesi'nde yaşayan işçinin buraya 1 yıl önce yerleştiği, ailesinin ise Çorum'da yaşadığı öğrenildi. Evli ve 1 çocuk babası olduğu öğrenilen işçinin cansız bedeni memleketi Çorum'a gönderildi.

VALİDEN TAZİYE ZİYARETİ

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2020, 19:21
banner3
YORUM EKLE