TARİHİ KÖPRÜ'NÜN BELGESELİ YAPILDI

Sakarya tarihinin önde gelen, kültür varlıklarından biri olan Justinianus Köprüsü için belgesel hazırlardı. Serdivan Belediyesi ve Serdivan Fikir Akademisi tarafından hazırlanan belgesel yarın akşam köprü üzerinde tanıtılacak.

TARİHİ KÖPRÜ'NÜN BELGESELİ YAPILDI
banner24

Serdivan Belediyesi ve Serdivan Fikir Sanat Akademisi'nin katkısıyla Sakarya'nın önemli tarihi eserlerinden Justinianus Köprüsü'nün belgeseli çekildi. Belediyeden yapılan açıklamada, Ayasofya Camisi ile aynı dönemde Bizans İmparatoru 2. Justinianus tarafından inşa ettirilen ve ihtişamını koruyan görkemli yapının, "Justinianus Köprüsü - 562" isimli belgeselle seyirci karşısına çıkacağı belirtildi. Hazırlıkları ve çekimleri 5 ayda tamamlanan belgeselde, 2. Justinianus, Akçakoca ve Ali Fuat Paşa gibi tarihte önemli yeri olan şahsiyetlerin de canlandırıldığı bildirildi. 
GALA GÖSTERİSİ
Açıklamada, geniş oyuncu kadrosunun yanı sıra alanında uzman akademisyen ve tarihçilerin de köprüyle ilgili görüşlerinin derlendiği aktarılarak, belgeselde merak edilen sorulara cevap arandığına işaret edildi.  Belgeselin yönetmen koltuğunda TRT Çocuk ve TRT Haber'de yönetmenlik yapmış olan Ezgi Otuz'un bulunduğu bilgisi verilen açıklamada, belgeselin gala gösteriminin 29 Eylül'de bin 500 yıldır tarihe tanıklık eden Justinianus Köprüsü üzerinde kurulacak özel platformda gerçekleşeceği kaydedildi. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21