Tarım Müdürü Nuri Al'a "domuz eti" cezası

Sakarya Tarım İl Müdürü Nuri Al, Kocaeli'de görev yaptığı dönemde ürünlerinde domuz eti tespit edilen firmayı "akladığı" iddiasıyla cezalandırıldı

Tarım Müdürü Nuri Al'a "domuz eti" cezası

sakaryayenihaber.com-

Sakarya Tarım İl Müdürlüğü görevine 12 Kasım 2019'da atanan Nuri Al hakkında bakanlık tarafından "domuz eti" soruşturması yürütülüyordu.

Kocaeli'de ürünlerinde domuz eti tepsit edilen bir firmayı verilen raporla "aklamaya" çalıştığı iddia edilen Al hakkında inceleme yapan Tarım ve Orman Bakanlığı verilen cezayı açıkladı.

Sakarya kurum müdürü Al ve firmaya verilen olumlu raporla ilişkili olan Kocaeli İl Müdürü K.M'ye "aylıktan(maaştan) 1/8 oranında kesme" cezası verildi.

Al'ın imzasıyla ürünlerine domuz eti katan firma için hazırlanan raporda,"Yapılan detaylı çalışmada bahsedilen soruna tağşiş değil kontaminasyon olduğu kanaatine varılmıştır. İşletmenizde domuz geni yönünden herhangi olumsuzluğa rastlanmamıştır" ifadelerine yer verilmişti.

YAZIYI GÖRÜNCE SORUMLULARI ÇAĞIRDIM

Sakarya Yenihaber'e konuşan Sakarya Tarım İl Müdürü Nuri Al, "Konu Kocaeli'de görevliyken yaşandı. Daha önce yayınlanan haber bu, bu firma kapandı ve ben mahkemeye itiraz ettim. Veteriner, şube müdürü hepsinin imzası vardı bu kararda ancak bunların hiç biri ceza almadı. Bu karardan haberim yoktu, yazıyı görünce kurum görevlilerini çağırdım 'Bu nasıl yazı, biz mi yazdık?' diye sordum. 'Kontrole, tahlile gönderen biziz nasıl böyle bir şey yazdık?' dedim. Her şey bellidir, karar kasten yapılan bir iş değildi" dedi

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2020, 15:55
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER