Taşkısığı'ndaki patlama için şoke eden iddia...

CHP'li Engin Özkoç, Taşkısığı'ndaki patlamanın nasıl gerçekleştiğine yönelik şoke eden bir iddiada bulundu 

Taşkısığı'ndaki patlama için şoke eden iddia...

sakaryayenihaber.com - 
Geçtiğimiz hafta cuma günü Hendek'teki Büyük Coşkunlar Fabrikası'nda yaşanan olayda patlamayan patlayıcıların bir kısmının götürüldüğü Adapazarı Taşkısığı Mahallesi'nde meydana gelen feci olay ülke gündeminde tartışılmaya devam ediyor. 
3 jandarma personelinin Şehit olduğu, 1 sivil kamyon şoförü ile 11 jandarma personelinin de yaralandığı olayın nasıl gerçekleştiğine yönelik şoke eden biir iddia ortaya atıldı. 

ÖZKOÇ CANLI YAYINDA ANLATTI
Bu iddianın sahibi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç... 
Patlamanın ardından Ankara'dan Sakarya'ya gelen ve gün boyu çeşitli temaslarda bulunan Özkoç, Tele1 TV'de yayınlanan 'Gün Biterken' programına canlı yayın onuğu oldu. 
Sakarya'da yaşananları anlatan Özkoç, patlamanın nasıl gerçekleştiğine yönelik iddiasını yaralı bir askerin ifadesine dayandırdı. 

"UÇURUMUN KENARINA YAKLAŞTIRIN..."
Özkoç, kamyonun sağ ve sol kapaklarının açılmadığını, bunun üzerine ekibin başındaki kişinin "Uçurumun kenarına yaklaştırın, damperi kaldırarak boşaltın. Çünkü içinde patlayıcı madde yok, fitil var" dediğini ileri sürdü. 

"DAMPER KALDIRILARAK..."
Özkoç, sözlerine şu şekilde devam etti: "Bunu askerler yapmaya çalışırken, damper yukarıya kaldırılırken bomba patlıyor ve 3 askerimiz orada Şehit oluyor. Kamyon şoförü de şu anda ameliyattan çıktı, durumu ağır. Sıradan bir kamyonla taşınmış imha edilecek olan patlayıcılar. Ve en son patlayan kamyon da usulüne uygun boşaltılmamış. Damper kaldırılarak boşaltıldığı için sürtünmeden ve birbirine çarpmadan dolayı patlama gerçekleşmiş. Bundan dolayı da insanlar, kardeşlerimiz hayatlarını kaybetmişler."

Olayın nasıl gerçekleştiği adli ve idari soruşturmalar ile bilirkişi ve müfettiş raporlarıyla ortaya çıkacak. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2020, 07:56
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selim c.
Selim c. - 4 ay Önce

Aylar sonra aklıma geldi acaba soruşturma ne yönde ilerliyor?