Tatangalar'dan canlı yayında yardım kampanyası

Sakaryalı SMA hastası Eymen bebek için Sakaryaspor taraftar grubu Tatangalar canlı yayında yardım kampanyası düzenledi.

Tatangalar'dan canlı yayında yardım kampanyası

sakaryayenihaber.com -

Erenler ilçesi Değirmendere Mahallesinde ikamet eden Çakmak çiftinin iki çocuğundan biri olan 1 buçuk yaşındaki Eymen Çakmak henüz 2 buçuk aylık iken 10 binde bir görülen Spinal Musküler Atrofi (SMA) hastalığına yakalandı. Teşhis sonrasında 1 buçuk yaşına kadar Eymen Çakmak, tedavi için doktor doktor gezdi. Solunum cihazına 11 aylıkken bağlanan Eymen Çakmak 8 aydır solunum cihazına bağlı yaşıyor.

Yapılan tüm kampanyalara rağmen Eymen bebekin tedavisi için gerekli miktar hala toplanamadı. 2 yaşına gelmeden tedavi olması gereken Eymen bebekin 28 günlük bir süreç kaldı. Eymen bebeğin tedavisi için gereken 2 milyon doların sadece yüzde 8'i toplandı. Para toplanamazsa eğer Eymen bebek tedavi olamayacak.

CANLI YAYIN

Tedavi için gerekli çalışmalar sürerken, Eymen bebeğin tedavisi için bir destek de  Sakaryaspor taraftar grubu Tatangalar'dan geldi. Tatangalar, bu akşam Sakarya Atatürk Stadyumu önünde bir canlı yayın gerçekleştirerek Eymen bebek için yardım topladı. Gerçekleşen canlı yayına çok sayıda yardımsever vatandaş katılarak tedavi için gereki olan paraya katkı sağladı. Serkan ÖZAY

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2021, 22:36
banner3
YORUM EKLE