Tatangalar'dan çok sert açıklama!

Sakarya'da fındık işçilerinin darp edildiği iddiasıyla ilgili Tatangalar'dan çok sert açıklama geldi.

Tatangalar'dan çok sert açıklama!

sakaryayenihaber.com -

Bazı sosyal medya platformlarıyla haber sitelerinde yer alan "Kürt kökenli işçilere saldırı" iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Olayla ilgili konuşan darp edilen işçiler ve işçi çavuşu olayın Türk-Kürt meselesi değil Kocaali ilçesinde fındık toplarken yer sahibi işveren aile ile aralarında iş nedeniyle kaynaklandığını söyledi.

Sosyal medyadan açıklama yapan Sakaryaspor taraftar Grubu Tatangalar olayla ilgili ve olay sonrası küfürlü paylaşım yapan Nihat Doğan ile ilgili şu ifadeleri kullandı: 

Geçtiğimiz gün basın yayın organı maskesi ardına gizlenmiş bazı lağım çukurlarının şehrimiz üzerinden halkı kin ve nefrete düşürme çabasının üzerine bir açıklama yapma gereği duyuyoruz.

İki sene önce Amedspor maçında ellerini ovuşturarak olay çıksın diye bekleyenler umduğunu bulamayınca iki teknik ekip ve güvenlik güçleri arasında koridorda çıkan arbedeyi ‘taraftarlar futbolculara saldırdı’ şeklinde iftiralarla medyaya servis etmiş ve basın üzerinden halkı kin ve nefrete düşürme çabasına girişmişti. 
İki sene sonra tekrar görüyoruz ki amaçlar değişmemiş, 77 milletin dostça yaşadığı bu şehir üzerinden bölücülük faaliyeti gözeten haysiyet yoksunları yine sahne almıştır. Her sene şehrimize gelen fındık işçileri etnik köken gözetmeksizin bizim soframızın misafiridir.

Durum Valiliğimizin de açıkladığı gibi etnik köken sebebinden uzak, Türkiye’nin her yerinde yaşanabilecek, tasvip etmediğimiz münferit bir olaydır. Sosyal medyada olaya ait olduğu iddia edilen fotoğrafların 2015 yılına ait olduğu da gün yüzüne çıkmıştır.

Ana muhalefet partisi CHP’nin İl ve İlçe başkanlarının bölgeye gidip yaptığı soruşturma ve açıklamalar da bunları kanıtlar niteliktedir.
Ve siz lağım medyası;

Sizin dünyaya bakan pencereniz kirliyse, bizim çiçeklerimiz size çamur görünür. Sakarya, attığınız bin bir iftiraya rağmen 77 milletin huzur içerisinde yaşadığı bir coğrafyadır. 

Bu haysiyet yoksunu algıyı Türkiye’ye yaymak isteyenlerin bombalarının ellerinde patladığını bildirmek isteriz.
Sana gelince büyük sanatkâr(!);

Biz yetimleri omzumuza alıp Türkiye’nin dört bucağında sosyal sorumluluk projelerine imza atarken, magazinlere çocuk tacizi iddiaları düşen kimdi? 

Şarkılarında kadınlara karşı taciz etme tehdidinde bulunanların sanatçı kimliği ile şehrimize saldırması bizleri sadece güldürmektedir. Kariyeri boyunca ürettiği sanatla değil magazin ile gündeme gelmiş vasatların şehrimiz üzerinden gündeme gelme çabalarını gayet iyi anlamaktayız.

Ayrıca, Özgecan’ın vahşice katledilmesini etek giymesine bağlayan sana vaktimizi ayırıp iki kelam yazdığımız için kendimizden utanıyoruz.

Bu düşünceler ışığında Türkiye’nin neresinde olursa olsun; işçiye, emekçiye, kadına, hayvana ve güçsüze yapılan her türlü saldırıyı kınıyor, olayı başka yerlere çekmeye çalışanları lanetliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2020, 18:46
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
ferizlili
ferizlili - 5 ay Önce

bunu kim yazdıysa ellerinden öpüyorum bu kadar güzel anlatılamazdı

Gökhan Bezirci
Gökhan Bezirci - 5 ay Önce

Tatangalar yargı dağıtıyor. Yüreğinize sağlık

Ali
Ali - 5 ay Önce

iş nedeni ile bu kavga başlasa bile bu mardinli işçilere söylenen sözler ırkçılıktır barbarlıktır. halen gelmiş pisliginizi faşistinizi barbarınızı aklamaya çalışıyorsunuz. ayıptır ayıppp

Sakaryalı
Sakaryalı - 5 ay Önce

Nihat Doğan neden hala bu ülkede değer buluyor yada takip ediliyor kendininde dediği gibi aşiret mensubu olduğu içinmi peki aşiretler bu tarz kişilere sahip mi çıkıyor alsalar karşılarına 2 şamar vursalar da toplumu bölmenin ne anlama geldiği bir gösterseler yazık değersiz ve kalitesiz insanlar,

Caner
Caner - 5 ay Önce

Süper bir cevap