Tavuk ölümleri için dikkat çeken uyarı! 

İlk bulgulara göre kuş gribinden kaynaklanan tavuk çiftliklerindeki ölümlerle ilgili İyi Parti İl Başkanı Kılıçaslan'dan açıklama geldi 

Tavuk ölümleri için dikkat çeken uyarı! 

Sakarya'nın Kaynarca İlçesinde bulunan tavuk çiftliklerinde binlerce tavuğun ölümünden sonra yapılan ilk incelemelerde bölgede tavuk vebası ve kuş gribi olarak bilinen hastalığın bulunduğu tespit edildi. 
Hafta içinden bu yana yaklaşık 1 milyon tavuk itlaf edilirken, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nün çalışmaları devam ediyor. 
İyi Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan da tavuk ölümleriyle ilgili yaptığı açıklamada yetkililerden gereken önlemleri almalarını istedi.
 
"BU ÖNLEMLER ALINMADIĞI TAKDİRDE..." 
Kılıçaslan'ın açıklamasının tamamı şu şekilde: 

"Covid-19 salgını ile mücadele ettiğimiz bu zor günlerde, özellikle Kaynarca ilçemizde bulunan büyük işletmelerde Kuş Gribi salgını yaşandığı bilgisini üzülerek ve endişe ile öğrendik. Tarım İl Müdürlüğü’müzün aldığı önlemler neticesinde yaklaşık 1 milyon kanatlı hayvanın itlaf edildiği ve bölgede karantina uygulamasına geçildiğini biliyoruz. Ancak karantina ve itlaf uygulamasının sadece büyük işletmelerde alınan önlemler ile sınırlı olmaması gerektiğini, geçtiğimiz senelerde yaşanan Kuş Gribi vakalarında olduğu gibi, Sakarya genelinde bütün köyleri de dahil etmek suretiyle tedbirler alınmasının elzem olduğu hatırlatmak istiyoruz. Şayet bu önlemler alınmadığı takdirde de yeni bir pandemi süreci ile karşı karşıya kalınacağı konusunda endişelerimizi dile getiriyoruz. Ayrıca yetkililerimizden vatandaşlarımızı rahatlatacak detaylı bir açıklama yapmalarını bekliyoruz."

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2020, 17:14
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER