Tavuk üreticilerinden Vali Nayir’e ziyaret

Sakarya Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı İrfan Demiray, Başkan Yardımcısı İlhan Sarı, Ankara Temsilcisi Veteriner Hekim Volkan Terzioğlu ve Yönetim Kurulu üyesi Sinan Gün, Vali Ahmet Hamdi Nayir’i makamında ziyaret etti

Tavuk üreticilerinden Vali Nayir’e ziyaret

Üreticiler ceza almasın diye 
Üreticilerin sıkıntılarına değinen Sakarya Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı İrfan Demiray, yapılan çalışmalar hakkında Vali  Ahmet Hamdi Nayir’e bilgi verdi. 
Özellikle sahada yaşanan gübre problemleri ile ilgili bilgi veren Demiray, iyi ve sağlıklı bir üretim için gerekli tüm çalışmaları titizlikle yürüttüklerini belirterek,“Biz üreticinin ceza almasını istemiyoruz.Bu yüzden Birlik olarak üstümüze düşen her görevi yerine getirmeye hazırız. Çünkü Birliğe üye olmayan yüzde 20’lik kısım kendince bazı sorunların üstesinden gelmek zorunda kalıyor.Bu üreticilerin yaptığı hatalar Birliğimize yansımış oluyor. Biz hem Birliğin hem üreticini hiçbir şekide zarar görmesini istemeyiz’’ diye konuştu.
Gübre derdi olmasın
Demiray, “Hiçbir tavuk üreticisinin artık gübreyle sorunu olsun istemiyoruz. Üreticinin gübreyi çıkarması, yok etmesi ve gübre derdinin olmaması önemli bir gelişme olacaktır. Bize bu konuda destek veren Tarım İl Müdürü, Çevre İl Müdürü ve sayın Valimize de teşekkürlerimi sunuyorum’’ dedi.
Sağlıklı ortam, sağlıklı üretim 
Vali Nayir ise“Gübre atık sorunun ortadan kaldırılması enerjiye dönüşmesi önemli bir gelişme ve üreticiler için de rahat bir nefes demektir. Bu atık gübrenin çevreye atılmaması ile ilgili gerekli çalışmalarda sizlere destek olacağız. Bu konuda üreticinin daha iyi ve sağlıklı bir ortamda, çevreye zarar vermeden üretim yapması çok önemlidir’’ ifadesini kullandı. 
 

banner3
YORUM EKLE