TED'TEN OKUL ÖNCESİ ÇAĞRISI

TED Sakarya Koleji tarafından yapılan açıklamada, okul öncesi dönem hakkında yazılı açıklama yapıldı.

TED'TEN OKUL ÖNCESİ ÇAĞRISI

Yapılan yazıyı açıklama da, “Okul Öncesi dönem (0-6 yaş) çocukların öğrenmeye en açık olduğu ve birçok beceri için kritik dönemleri içerisinde barındıran bir süreçtir. Bu süreçte çocuğun, farklı gelişim alanındaki (bedensel, psikomotor, bilişsel, duygusal, dil gelişimi) becerileri bütünsel olarak desteklenir.  Bununla birlikte öğrenmeye ilgi uyandırmak ve çocuğun var olan yeteneklerini görünür kılmasına yardımcı olur.
FİZİKSEL VE SOSYAL
Okul Öncesi eğitim, araştırmacılar için çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönem olarak kabul edilmektedir. Bu dönem, gömleğin ilk düğmesidir ve bunun doğru iliklenmesi gerekir. Uygun fiziksel ve sosyal çevre koşullarında, sağlıklı etkileşim ortamında yetişen çocuklar daha hızlı ve başarılı bir gelişim gösterirler. Okul Öncesi Eğitim Programının temel özelliklerinden birisi, oyun temelli olmasıdır. Bunun yanı sıra yaratıcılığı geliştirmeyi amaçlayan, çocuk merkezli bir nitelik taşır. Çocuğun doğal öğrenme süreçlerine uygun bir şekilde oyun temelli etkinliklerde edindiklerini yaşama aktarması amaçlanır.
SORGULAYAN ÖĞRENCİ
TED Sakarya Koleji’nde öğrencilerimizi sorgulayan, bilgili, araştıran, duyarlı, açık fikirli, analiz yapabilen, iletişim becerileri yüksek, risk alabilen, evrensel değerlere sahip çocuklar olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz. Kurumumuz bu alandaki güçlü kadrosuyla yeni eğitim öğretim yılı için öğrencilerini heyecanla bekliyor. Eylül’de buluşmak dileğiyle, iyi tatiller” ifadelerine yer verildi.  Elif Tahtakale

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER