Teknoloji Fakültesinde ilk mezuniyet

Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi ilk mezunlarını verdi. Törene katılan üniversiteliler, fakültenin ilk mezunu olmalarının mutluluğunu yaşadı

Teknoloji Fakültesinde ilk mezuniyet

Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi ilk mezuniyet törenini gerçekleştirdi. İlk mezuniyet olması dolayısı ile ayrı bir önem taşıyan törene, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas ve Rektör Yardımcılarının yanı sıra, Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, SATSO, MARKA, MÜSİAD, SABİDER, SMMMO, SAGİAD gibi Teknoloji Fakültesi’nin işbirliği içinde bulunduğu iş dünyası temsilcileri de katıldı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Teknoloji Fakültesi Dekanı Sn. Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Teknoloji Fakültesi, uygulamaları ve eğitim-öğretime yeni bir bakış açısı kazandıran 7+1 Eğitim Modelinden söz etti.
7+1 MODELİNİ ANLATTI
Mühendislik Fakülteleri, Mühendislik ve Tasarım Fakülteleri, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakülteleri, Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakülteleri gibi farklı fakültelerde olduğu gibi Teknoloji Fakültelerinin de mühendis yetiştiren bir kurum olarak kurulduğunu belirten Prof. Dr. Sarıbıyık, Teknoloji Fakültelerinin taşıdığı misyonla ve uyguladığı 7+1 Eğitim Modeli’yle diğer fakültelerden ayrıldığını ifade etti. Törene mesajlarıyla katılarak Teknoloji Fakültesinin bu mutluluğunu paylaşan AKP Milletvekili Dr. Hasan Ali Çelik ve YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay da gönderdikleri telgrafla genç mühendislere ve ailelerine tebriklerini ilettiler. Milletvekili Hasan Ali Çelik, mezun genç mühendislere hayatta başarılar diledi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE