Teleferik çalışmaları durduruluyor!

Sapanca Kırkpınar'daki teleferik projesine karşı olan vatandaşlarla bir araya gelen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, çalışmaların durdurulacağını söyledi 

Teleferik çalışmaları durduruluyor!

Sapanca Kırkpınar Hasanpaşa Mahallesi'ndeki teleferik projesini protesto eden vatandaşlar geçen hafta Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen ile görüşmüştü. Başkan Özen, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile görüşüp bir toplantı düzenleyeceklerini söylemişti. 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından inşa edilen Akçay Barajı'nın su tutma töreni öncesinde, SBB Başkanı Ekrem Yüce'nin Kırkpınar'daki vatandaşlarla buluşacağı konuşulmaya başlandı. 
Ancak tören öncesinde bu ziyaret gerçekleşmedi. Akçay Barajındaki törenden dönen Ekrem Yüce, akşam saatlerinde Sapanca Belediyesi'ne gitti. 
Yüce'nin daveti üzerine Sapanca Belediyesi'nin 10 kişi sınırlamasına itiraz eden vatandaşlar kalabalık şekilde belediyeye gitti. Yaklaşık 30 kişi SBB Ekrem Yüce ile görüştü. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem de görüşme sonunda “Sizin istemediğinizi biz de istemeyiz, çözüm yoluna gideceğiz. Çalışmaları durduracağız” ifadelerini kullandı.  
Hasanpaşa sakinleri bu gelişmeyi büyük bir mutlulukla karşılayarak belediyeden ayrıldı. Özge BOZKURT 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2019, 16:06
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER