Teleferik direnişinde ilk imza Dikbayır'dan

Kırkpınar sakinlerinin, teleferik projesine karşı başlattığı imza kampanyasında ilk imza İyi Parti Genel Başkan yardımcısı Ümit Dikbayır'dan geldi. 

Teleferik direnişinde ilk imza Dikbayır'dan

Sapanca Kırkpınar Hasanpaşa Mahallesi'ndeki teleferik projesine karşı olan vatandaşların protestoları devam ediyor. Proje alanının yakınındaki bir alanda bekleyişlerini sürdüren vatandaşlara destek ziyaretleri de sürüyor. İyi Parti Genel Başkan yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, beraberinde Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Sapanca İlçe Başkanı Burhan Arıkan ve parti yöneticileri ile birlikte Kırkpınar'da eylemci vatandaşlarla bir araya geldi. 
Bölge sakinlerinin projeye karşı ilgili makamlara iletmek üzere başlattığı imza kampanyasına da ilk imza Ümit Dikbayır ve İyi Partililer tarafından atıldı. 
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Dikbayır, "Özellikle Sakarya'da şöyle bir durum var; iktidar için  vatandaşın isteği neymiş, ne talebi var mı hiç önemli değil. Burada her şeyden önce halkın  atalarının mera yani yeşil alan  kalması kaydı ile devlete bağışladığı  bir yer söz konusu. Ve bu yerin sahiplerinin torunları ile oranın halkı bu projeyi istemiyor. Ama iktidar için önemli mi değil, yavaş yavaş her şey  kılıfına uydurulup satılıyor. Ordunun fabrikasını, milletin camisini satma cür'etini gösterebilen iktidar sahipleri için vatandaşın merası ne kadar önemlidir siz takdir edin. İşte bizim vatandaşımıza anlattığımız hep bunlardı. Çekin bunların kulağını dedik, bakın milletin  bunların kulağını çektiği yerlerde peşkeş çekebiliyorlar mı, milletin parasını, yerini hiç edebiliyorlar mı? Siyasi rekabetin olmadığı yerde istediklerini, istedikleri gibi yapmaya devam ediyorlar. Biz vatandaşımıza anlatmaya devam edeceğiz. İnşallah Sakaryamız da bir dahaki seçimlerde, ülkedeki birçok büyük şehrin verdiği dersi iktidara verecektir. Bizler elimizden geldiğince, halkın bize verdiği güç nezdinde, hakkı ve doğruyu kimseden korkmadan savunmaya devam ediyoruz,devam da edeceğiz. Bu konuyu da  gerek hukuki olarak, gerekse de Ankara'da, idari bakımdan takip edeceğiz. İnşallah sonunda rantın değil, halkın dediği olur" diye konuştu. 
Görüş alıverişinin ardından İyi Parti heyeti başka programlara katılmak üzere alandan ayrıldı. ÖZGE BOZKURT

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER