"Teleferik Kırkpınar'ı bitirir"

Kırkpınar Çevre Derneği ve Makine Mühendisleri Odası Yöneticileri gazetemizi ziyaret ederek, Kırkpınar’da kurulması planlanan teleferikle ilgili endişelerini dile getirirken “ Teleferik Kırpınar’ı bitirecek, bunda endişe ediyoruz” dediler  

"Teleferik Kırkpınar'ı bitirir"

Kırkpınar’da yapılması planlanan ve haftalardır vatandaşların eylemlerine neden olan Teleferik projesi tepki toplamaya devam ediyor. Kırkpınar Çevre ve Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkanı Hüsamettin Koplu, Yönetim Kurulu üyeleri Alper Keşan, Mustafa Bağdat ve İzzet Sağıroğlu ile Makine Mühendisleri Odası Temsilcisi Salim Aydın ve Elektrik Mühendisleri Odası Temsilci Yardımcısı Turgay Demirgövde gazetemizi ziyaret ederek teleferikle ilgili endişelerini dile getirdiler. 
YENİDEN BELİRLENSİN 
Teleferik başlangıç istasyonuyla ilgili yer tespitinin yanlış yapıldığını belirten Kırkpınar Çevre ve Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkanı Hüsamettin Koplu “Teleferik Kırkpınar’ı bitirecek,  bundan endişe ediyoruz” dedi. İstasyon alanında yapılacak yer altı otoparkının Sapanca Gölü’nün gölü besleyen yer altı derelerine zarar vereceğine değinen Makine Mühendisleri Odası Temsilcisi Salim Aydın, teleferik projesinde istasyon yerinin yeniden belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 11:42
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER