Teleferikçiler beton dökmeye başladı! 

Sapanca Kırkpınar'daki teleferik istasyonunda bir süredir durmuş olan çalışmalar bu sabah yeniden başladı. İnşaat alanına beton dökülmeye başlanırken, bölge halkı öfkeli... 

Teleferikçiler beton dökmeye başladı! 

sakaryayenihaber.com - Özge BOZKURT bildiriyor 
Sapanca Kırkpınar Hasanpaşa Mahallesi'nde uzun süredir tartışılan ve bölge halkının protestosunu sürdürdüğü teleferik projesinde makineler bu sabah yine çalışmaya başladı. 
Kırkpınar'daki alt istasyon inşaat alanında beton dökülmeye başlandı. 
Aylardır bölgede protesto gösterileri yapan, uzun süredir de kurdukları çadırda direnişlerini sürdüren bölge halkı da yeniden ayaklandı. 
Vatandaşlar inşaat alanının etrafında toplanmaya başlayınca çok sayıda polis geldi. 
Vatandaşlar şantiye yetkilileriyle tartışıyor. 
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, protestocularla yaptığı görüşme sonrası çalışmaları durduracaklarını belirtirken "Biz teleferiği yapacak olan firmadan çalışmaları durdurmasını talep ettik. Hukuki karar çıkana kadar" demişti. 
Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen de Sakarya Yenihaber'e; "Ben halka rağmen yapmam. Çözüm bulamıyorum" açıklaması yapmıştı. 

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, bölgeye geldi. Özkoç vatandaşları dinlerken kendisinin de konuyu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ulaştırmaya çalışacağını ve yetkililerle konuşacağını söyledi. Bölge halkı daha sonra Sapanca Belediyesi'ne gitme kararı aldı. 

Vatandaşlar Belediyeye gittiklerinde Belediye Başkanı Özcan Özen'in olmadığı bilgisi verildi. Vatandaşlar Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Şahin ile görüşüyor. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2020, 14:18
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Janset Güneş
Janset Güneş - 9 ay Önce

Ateş düştüğü yeri yakar kardeşlerim. Siz ister misiniz kapınızın önüne, yeşile demir beton yığını? Ayrıca, Kırkpınar’daki son bakir dağ, ormanın akıbeti Dibektaş gibi olsun istemiyoruz. Dibektaş için geciktik ama bu ormanımızı, bu eşsiz güzelliği, Sapanca’nın marka yüzü Kırkpınar’ ı,Kırkpınar yapan dağı korumak istiyoruz. Hayati önem taşıyan , Sapanca’nın geleceğini ilgilendiren bir konuda, Allah rızası için, bilmeden , oturduğunuz sıcak koltuklardan yorum yapmayın. Orada gece gündüz , kışın en soğuk günlerinde nöbet tutan 65,70 yaşındaki annelere biraz saygınız olsun değerli kardeşlerim!

Emre pir
Emre pir - 9 ay Önce

Fettah bilici sen oturdugun yerden bilmedigin bi yeri yorumlayamassın yapının kuruldugu yerden kırkpınar halkı rahatsız bu rahatsızlığa son verecek olanda belediye başkanınsayın özcan özendir biz kendisinden direnişimize katkı,destek ve çabalarını bekliyoruz

Fettah Bilici
Fettah Bilici - 9 ay Önce

sapanca'ya hayırlı olsun.
çok güzel bir proje

SIRADAKİ HABER