Telefon şebekesi 12 bin TL'yi kaptı

Cep telefonunu arayarak kendisini polis diye tanıtan şebeke, önceki gün bir kurbanı daha dolandırdı. Cep telefonuyla aranan şahıs ayı gün üç defa dolandırıcılara parasını kaptırdı.

Telefon şebekesi 12 bin TL'yi kaptı

Önceki gün meydana gelen olayda, M.G. isimli vatandaş Polise başvurarak, cep telefonuyla kendisinin dolandırıldığını ifade etti. Olayla ilgili ifadesine başvurulan M.G. önceki gün öğle saatlerinde tanımadığı bir kişinin kendisini cep telefonuyla arayarak Polis olarak kendini tanıttığını belirterek, “Sizin adınıza çok büyük kredi çekilmiş, başınız tehlikede, şebekeyi çökertmemiz lazım, bunun için yardımcı olmanız gerektiğini” şeklinde ifade etti.
SORUŞTURMA
Aynı şahsın öğleden sonra kendisini tekrar aradığını ifade eden M.G.’ye 4 bin TL’yi Ziraat Bankasına yatırması gerektiği söyledikleri, daha sonra yine 4 bin TL yatırması gerektiğini söylediklerini ve giderek parayı yatırdığını söyledi. Aynı şahsın tekrar kendisini aradığını ve para yatırmasını istemesi üzerine elindeki altınları bozdurarak 4 bin 735 TL daha yatırdığını belirtmesi üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE