Teşekküre geldiler

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sakarya Şubesi Başkanı Sadettin Torkul ve dernek üyeleri gaziler Güney Kore’den gelen gençleri ağırladı.

Teşekküre geldiler

Büşra Acar başkanlığında Betül Tepe, Gamze Koulacak, Enes Tezcan ve Mert Erdil tarafından düzenlenen organizasyonla Sakarya’ya gelen Mose Kim, Young Soo Kim, Yoonsoo Lee, Seokllyeon Nam, Sungah Im isimli Güney Koreli gençler Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sakarya Şubesi’ne ziyarette bulundu. Ziyarette, Kore Savaşı’nda dedelerine yardım için gelen Türk askerine minnettar olduklarını dile getiren gençler, yanlarında getirdikleri Güney Kore Bayrakları ve hediyeleri Kore Gazilerine verdiler.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI
Gazilerde misafir geçlere Türk Bayrağı hediye etti. Duygusal anların yaşandığı ziyarette Koreli gençler kendi kültürleri ile gazileri yere kapanarak selamladı. Gazilere kendi şarkıları ile mini bir konser veren Koreli gençler “Sizler olmasaydınız bugün Güney Kore olmazdı. Bizler dedelerimizle savaşan sizleri asla unutmayacağız. Türkiye bizim için kardeş bir ülkedir. Sizleri seviyoruz ve her zaman minnettar kalacağız” dediler. Kore Gazileri ve dernek üyesi diğer gazilerde misafirleri ile bol bol sohbet etti. Organizasyonu gerçekleştiren Büşra Acar, arkadaşları ile birlikte organize ettikleri bu etkinliğin kendilerini de çok duygulandırdığını söyledi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER