Tever doğumevi inşaatını gezdi ve açıkladı!

AKP Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, yeni doğumevi inşaatında incelemelerde bulundu. Tever hastanenin açılışı için de yeni bir tarihi işaret etti

Tever doğumevi inşaatını gezdi ve açıkladı!

AKP İl Başkanı Yunus Tever, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Ali Çakar ve il yöneticileri ile birlikte doğumevi (Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi) inşaatını gezdi. 
250 YATAK KAPASİTESİ 
İnce işçiliği süren hastane inşaatında inceleme yapan İl Başkanı Tever, "250 yatak kapasiteli hastanemizin inşaat alanında incelemelerde bulunduk. Modern dizaynı, donanımlı poliklinikleri ve teknolojik altyapısıyla çağımızın tüm gereksinimlerini karşılayacak bir yapıya sahip hastanemizde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
YENİ YILIN İLK YARISINDA
 İnşaallah yeni yılın ilk yarısında çalışmaları tamamlanacak hastanemizi Sakarya’mıza kazandıracağız" dedi. 
BAKAN 'KASIM' DİYE AÇIKLAMIŞTI 
Geçtiğimiz yıl yerel seçimler öncesinde ilimize gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni doğumevinin Kasım ayı sonuna kadar biteceğini söylemişti. Firmanın ise teslim tarihi olarak Nisan ayını planladığı öğrenildi. 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 13:53
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
tamerkekilli
tamerkekilli - 8 ay Önce

Sayın yunus tever, dogumevi bir anca bitsin ve çocuk acildeki problemler en aza insin. Her şehirde olduğu gibi bu şehirde yaşayan insanlarında kaliteli sağlık hizmeti alma isteği var. Yıllar önce yapılmış bir doğumevi mevcut nüfusa hitap edemiyor. Toyota Hastanesi'nin de bir an önce bitmesi ve o bölgede oturan insanlara hizmet vermesi lazım. Bunlara ilave olarak çark caddesi ve çarşının otopark sorununu çözmek için imam hatip inşaatı çok hızlı bir şekilde yapılarak bitirilmeli. Bunların yanında akrabalarına ait olan katlı pazarın oradaki kereste atölyesinin olduğu yerde yanındakilere birlikte otopark olmali. Eğitim ise yeni bir fen lisesi mutlaka kazandirmaliyiz bu sehre

SIRADAKİ HABER