TEVHİDE YAĞAN AÇIKLADI: TKB KURSLARI DEVAM EDECEK

Türk Kadınlar Birliği (TKB) Sakarya Şubesi Başkanı Tevhide Yağan yeni dönemde “Çevre Eğitici” kursu açacaklarını belirtti. 

TEVHİDE YAĞAN AÇIKLADI: TKB KURSLARI DEVAM EDECEK

TKB KURSLARI
Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şubesi Başkanı Tevhide Yağan, çalışmalarına hız verdiklerini söyledi. Yağan, “Bu çalışmalarımızın en önemlisi Çevre Eğicisi Kursu’muz olacak. Bunu çok önemsiyoruz. Çevre Türkiye’nin değil Dünya’nın da sorunu. Farkında olmadığımız bir şekilde etrafımıza ne kadar zararımız olduğunu ben bu kursu açtığımızda anladım. Bu kursumuzu ikinci kez açacağız. Milli Eğitim Müdürlüğü, Adapazarı Halk Eğitim Merkezi ve TKB ortaklığında düzenlenecek bir kurs  Eğitim Halk Eğitim Merkezinde verilecek” dedi..
25 KASIM ETKİNLİĞİ
Önem verdikleri aşçılık kursunu da bu sene yine Adapazarı Belediyesi ile birlikte düzenleyeceklerini belirten Yağan, “Bunun dışında önümüzdeki 25 Kasım kadına şiddet haftası. 25 Kasım’da etkinliğimizi geniş tutacağız. Güzel bir hazırlıkla çok iyi bir şekilde hazırlanacağız. 2015 yılında 250 kadın öldürüldü bu az bir rakam değil, buna bir şekilde dur demeliyiz. Biz elimizden gelen her şeyi yapacağız. 250 kadına bütün kadınların borcu var, bu kadınların sesi olmalıyız” şeklinde konuştu.


Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE