TİMLER GÜÇLENDİ

5 haftalık eğitimi başarıyla tamamlayan 10 Polise sertifikaları verildi. Gösterilerin nefes kestiği törende konuşan Vali Hüseyin Avni Coş, güvenlik güçlerinin gece-gündüz özveriyle çalıştığını söyledi

TİMLER GÜÇLENDİ

Motosiklet eğitimini başarıyla tamamlayan Polisler, Valilik binası önünde gerçekleştirilen törende sertifikalarını aldı. Törene Vali Hüseyin Avni Çoş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, Ünlü motosiklet sporcusu Kenan Sofuoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Koşu, daire müdürleri ve çok sayıda polis memuru katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Babadağı, “Halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak olay yerine daha hızlı ve etkili bir şekilde ulaşmak amacıyla düzenlenen toplam 5 hafta süren polis timleri eğitimi kursunu başarı ile tamamlayan 10 personelimize sertifikalarını vereceğiz. Sertfika alan personelimiz ile Karasu ve Sapanca ilçeleri ve il merkezimizde 30 yunus personeli ve 8 motosikletle, daha da güçlenerek görev yapacağız” dedi.

Gece-gündüz görevdeler
Polislere sertifikalarını veren Vali Coş yaptığı konuşmada, “Sağlıklı güven ortamının sağlanması için vatandaşlarımızın desteği ile gece gündüz görev yapan değerli güvenlik güçleri, ihtiyaç duydukları araç ve gereçlerin temin edilmesi halinde daha fazla ve daha etkin hizmetler yapabileceklerdir. Sertifika alan arkadaşlarımızın elde ettikleri elde ettikleri bilgi ve becerilerle donanmış motorize ekipler sayesinde güvenlik hizmetleri daha etkin hale gelecektir Özellikle son günlerde çok gündeme gelen uyuşturucuyla mücadele konusunda de ekiplerimizle birlikte daha etkin çalışma yapacağız. Bu konuda Sakaryalı hemşerilerimiz, güvenlik teşkilatlarımıza destek vermeli” diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE