TKB'DEN VALİ NAYİR'E ZİYARET

Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan ve yönetim kurulu üyeleri, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ vesilesi ile Vali Ahmet Hamdi Nayir’e ziyarette bulundu.

TKB'DEN VALİ NAYİR'E ZİYARET
banner24

Başkan Yağan ve yönetim kurulu üyelerini Valilik Makamında ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayıp Birlik üyelerine karanfil hediye etti.
EN NAİF MUAMELE
Ziyarette konuşan Vali Ahmet Hamdi Nayir,  “Kadınlarımız için senenin bir gününü ayırmak elbette ki yetersizdir. Bizler, nüfusumuzun diğer yarısını da yetiştiren kadınlarımızın değerini bir güne sığdıracak değiliz. Her konuda bir kadın eli değmişliğe ihtiyaç var. Bizler bu durumu çok önemsiyoruz. Kadınlarımız muamelenin en zarifine, en naifine layıktır. Ancak bazen kötü muameleye de maruz kalabiliyorlar. Bu konuda gerek uygulamada, gerek mevzuatta çok büyük işler de yapılıyor. Devlet kadını korumaya, çocuğu korumaya yönelik bir pozitif ayrımcılığı da düşünerek gerekli tedbirlerini alıyor. İnşallah alınan bu tedbirler sayesinde kadınlarımız ve çocuklarımız herhangi bir sıkıntı yaşanmaz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21