Toçoğlu, 'Kaybınız olmayacak'

Kaynarca’da Büyükşehir Belediyesinin yatırımlarını değerlendirmek amacıyla bir gezi düzenleyen Başkan Zeki Toçoğlu, Büyükşehir Yasası hakkında ilçe halkını bilgilendirdi. Toçoğlu yasayla ilgili olarak vatandaşların hiçbir kaybı olmayacağını ifade etti.

Toçoğlu, 'Kaybınız olmayacak'

Büyükşehir Belediyesinin Kaynarca’daki yatırımlarını inceleme yapmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, ilçede bir dizi ziyarette bulundu. Başkan Toçoğlu’na Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, AKP Kaynarca İlçe Teşkilatı Başkanı İsmail Kaymak eşlik etti. 2014 yılında uygulamaya girecek Büyükşehir Yasası hakkında da açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Bizim işimiz hizmet etmek. Elimizden geldiği kadar bu hizmetleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz. İnşallah, 2014 yılında Kaynarcamız da Büyükşehir sınırlarına dahil olacak, Büyükşehir Belediyemizin güçlü hizmet eli ilçelerimizin tamamına ulaşacak” dedi.
EN İYİ HİZMET
Kaynarca merkezi’nde düzenlenen programın ardından; beraberinde ki heyetle, Küçükkışla Köyü’ne geçen Başkan Zeki Toçoğlu, burada civar köylerden gelen vatandaşlarla buluştu. İl genel ve belediye meclis üyeleri, köy muhtarları ve vatandaşların da yer aldığı istişare toplantısında, ilk sözü Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel aldı. Gerçekleştirilen istişare toplantısında Kaynarca’da gerçekleştirilen hizmetleri değerlendiren Başkan Toçoğlu, “Vatandaşlarımız hizmetlerin en güzeline layık. Biz de sizlere en güzel, en iyi hizmeti getirmek için çaba sarf ediyoruz. Bu makamlarda bunun için oturuyoruz. İl Genel Meclisimizle oluşturduğumuz birlik ortamını koruyup hep birlikte daha güzel hizmetler gerçekleştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
VERGİ MUAFİKİYETİ
Yapılan toplantıda vatandaşlar Başkan Toçoğlu’na Büyükşehir Belediyesi Yasası ile ilgili endişelerini dile getirdi. Kendisine sorulan sorulara cevap veren Toçoğlu, yasa ile imar yetkilerinin ilçe belediyelerinde olacağını Büyükşehir Belediyesinin ise üst planlar yapacağını söyledi. Orman Köylülerinin bütün haklarının da korunacağını ifade eden Toçoğlu, “Orman köyden mahalleye dönüşen alanlara da 5 yıl süre ile vergi muafiyeti getiriliyor. Yani, mera ve kışlaklarla ilgili bütün haklar muhafaza ediliyor. Bu yasada açıkça belirtiliyor. Yasa kapsamında, ev yapacaklardan 5 yıl süre ile ruhsat harcı alınmayacak. Belediyeler, bu bölgeler için tip projeler gerçekleştirecek. Kaybedilmiş hiçbir şey yok aksine kazanılmış haklar var. Yeni Büyükşehir yasasıyla ilgili olarak kafa karıştırmak isteyenlere aldırış etmeyin. Bu yasa ile ilçelerimiz, şehirlerimiz çok daha güçlü bir yönetime kavuşacak” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER