TOKİ'nin Kocaali konutları 46 milyona mal olacak! 

TOKİ'nin Kocaali'de inşa edeceği sosyal konutlar için ÇED süreci başladı. ÇED raporunda dikkat çeken ayrıntılar yer alıyor 

TOKİ'nin Kocaali konutları 46 milyona mal olacak! 

sakaryayenihaber.com - 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın "100 bin sosyal konut" lansmanıyla tanıttığı proje kapsamında Sakarya'nın Kocaali ilçesinde 396 konut yapılacağı duyurulmuştu. 
Temmuz ayında yapılan kura töreni ile hak sahipleri belirlenirken projenin ÇED (Çevresel Etki Değerlendirme) süreci de başlatıldı. 
İlavelerle birlikte toplam 408 konutun yapılacağı proje, yeşil alanlarla birlikte toplam 146 bin 926 metrekarelik alan üzerinde inşa edilecek. 

34 blok halinde inşa edilecek konutlar için proje bedeli ise 46 milyon lira olarak belirlendi. 
Caferiye Mahallesi'ndeki mevcut TOKİ konutlarına 42 metre mesafede, SUBÜ'ye bağlı Denizcilik MYO'nun ise bitişiğinde yer alan konutların inşaat başladıktan 36 ay sonra teslim edilmesi planlanıyor. 

Ağaçlık ve çalılık alandaki proje dolayısıyla binlerce ağaç ise kesilecek. 


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2020, 12:00
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emine
Emine - 3 hafta Önce

1 senedir bekliyoruz başvurduk kuralar çekildi hala daha ses seda yok yapılacak mı yapılmayacak mı Bi bildiride yok. Konu hakkında bilgisi olan varmı

kocaali vatandaş
kocaali vatandaş - 4 ay Önce

burada kaç ağaç kesilecek bilgisi olan varmı? neden üniversite ye yer verilmiyor.buraya gençlerin iş sorununu çözecek bi proje yapacak kafada insan yok galiba..

can say
can say - 3 ay Önce

sn kocaali vatandaş şu an hali hazırda olan toki de zaten 6 kişi çalışıyor kocaali li yenisinde de kocaali liler çalışır diye düşünüyorum