TOPÇA Başkanından kaçak et baskını için acı sözler

TOPÇA Başkanı Mehmet Bilgin "kaçak et" baskını yapılan 2 deponun defalarca şikayet edildiğini, yıllarca yaşananları bilmelerine rağmen konuya müdahale edemediklerini söyledi

TOPÇA Başkanından kaçak et baskını için acı sözler

sakaryayenihaber.com - Serkan Özay'ın özel haberi

TOPÇA Başkanı Mehmet Bilgin,  Erenler ilçesi Toptancılar Çarşısı(TOPÇA)'nda düzenlenen "kaçak et" operasyonuyla ilgili sakaryayenihaber.com'a konuştu.
Birimlere ihbarda bulunan kadının ilk olarak yanına geldiğini belirten Başkan Bilgin, konuyu yıllardır bildiklerini tüm kurumlara başvuru yapmalarına rağmen bir sonuç alamadıklarını söyledi.
BURAYI TERK ETMEDİLER, GÜCÜMÜZ YETMEDİ
Bilgin, yıllardır bu kişilerin çarşıyı terk etmesi için uğraştıklarını ancak başaramadıklarını belirterek, "Olay mahalline yakın bir yerde ki iş yerime geldi, tabi kadın çok öfkeli kendini tutamıyor az ilerde dükkanda kırmızı dükkanda dükkanın içine gördüğüm bir ölü kedi içerde arabadan boşaltıyorlar içinde ne olduğu belli değil dedi ve söz konusu dükkanın acilen kontrol altına alınmasını istedi. Tarım İl Müdürlüğü ve polis geldi, kapıları kapattılar, söz konusu içeride ne olduğunu tahmin edemedik tabi. Dışardaki vatandaş içerde tırnaklı hayvan kafaları gördüklerini söyledi, polis sivil halkı bölgeden uzaklaştırdı. Biz TOPÇA'da yıllardır bunlarla mücadele ediyoruz, burayı terk etmelerini TOPÇA'nın gıda Toptancılar Çarşısı olduğunu anlatamadık. Gücümüz de yetmedi söz konusu kişilerin iş yeri ruhsatları olmadığını da biliyoruz alamayacaklarını da biliyoruz ama bu söz konusu iş yerleri 1-2 tane değil epey var. Biz TOPÇA’nın kötü anılmasından bıktık artık, bunların TOPÇA'dan bir an önce gönderilmesi bu duruma çözüm bulunmasını istiyoruz." dedi.
SORUMLU TARIM MÜDÜRLÜĞÜ'DÜR 
Bu manzaranın sorumlusunun Tarım İlçe ve Kasaplar Odası'nın olduğunu kaydeden Başkan Bilgin, "Biz gerekli girişimlerimizi defalarca yaptık ama sonuç alamadık. Ancak bunlar tabi Sakarya halkımızın hak etmediği, beğenmediği, istemediği olaylar. İhbarcı hanımefendinin tavrı beni çok ürküttü, su verdik, oturttuk kendinse gelmesi için. Sorduk ama bize gördüklerini anlatmadı, gerekli birimlere anlattığını söyledi. Burası gıda toptancılar çarşısı her sene burada sakat atçıların olduğu tüm esnafımızın da şikayetçi olduğunu çok iyi bilmekteyiz. Esnafımız kokudan her gün şikayet etmekte biz de gerekli yerlere bildirdik. Olayı biz başaramadık, bu Kasaplar Odası'nın işidir, onların takipsizliğinden kaynaklanıyor.Bunların burada faaliyette bulunmalarına asıl sebep ise Erenler Tarım İlçe Müdürlüğü'üdr, onlar izin veriyor." ifadelerini kullandı.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2019, 14:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Malazgirt....71
Malazgirt....71 - 1 yıl Önce

Bu makamlarda oturanlar ; akşam yemek yer iken aldığı parayı hak ettiğini düşünüyormu acaba hiç......

Hakan
Hakan - 1 yıl Önce

Bir müdür gitti neler oldu

Ömür Mercan
Ömür Mercan - 1 yıl Önce

Müdür gitmeden önce neden bu konu deşifre edilmedi onu sorgulayalım lütfen

Mıhtat
Mıhtat - 1 yıl Önce

Vay arkadaş neler yedirmiş adamlar bize

antifeto
antifeto - 1 yıl Önce

Kafaya bak kafaya!
Topça skandalînîn sorumlusu kasaplar odasi baskani diyor!
.... .....
Topçadaki ..... ..... eski tarım il mūdūrūne rūşvet yedirdiği için kapatîlmamıştı
O ...... ....... tarîm il mūdūrūnū kasaplar odasi baskani Nihat kopal gönderdi
Yūzūne gözune dursun .......... Topça başkanı ..........