TOPÇA kavşağında tartışma yaratan pankart!

Çevre düzenlemesi bitmediği için tepkiye neden TOPÇA Kavşağı için teşekkür pankartı asan TOPÇA esnafına, Atatürk Sanayi esnafı tepki gösterdi. Sanay, esnafı, "2 buçuk yılda yol bitmedi, bu neyin teşekkürü?" ifadelerini kullanırken, TOPÇA Başkanı ise "Sorumluluk alanında olmamasına rağmen Büyükşehir Belediyesi burada hizmet verdiği için teşekkür ettik" dedi

TOPÇA kavşağında tartışma yaratan pankart!


sakaryayenihaber.com- 
Serkan ÖZAY'ın haberi

Erenler ilçesinde ana bölümü tamamlanıp trafiğe açılan TOPÇA Köprülü Kavşağı'nın çevre düzenlemesi, yükselen tepkilere rağmen hala bitmedi. 2 buçuk yıldır yapımı devam eden ve Mart Yerel Seçimlerinde açılışı yapılan TOPÇA Köprülü Kavşağı için TOPÇA esnafının dün astığı tepşekkür pankartı ortalığı karıştırdı. TOPÇA Yönetiminin isminin bulunduğu "Ekrem Yüce ve Fevzi Kılıç Sakarya trafiğini rahatlatacak ve Erenler'e renk katacak TOPÇA Köprülü Kavşağı çalışmalarındaki desteklerindne dolayı teşekkür ederiz" yazılı pankarta, yolun karşı bölümündeki Atatürk Sanayi esnafı tepki gösterdi. Bu sabah sanayi sitesi önünde basın açıklaması yapan esnaf "Köprü çevresi 2 buçuk yıldır bitmedi, yollar çamur içinde bu neyin teşekkürü?" diyerek pankarta ateş püskürdü.
ATATÜRK SANAYİ: BU NEYİN TEŞEKKÜRÜ
Atatürk Sanayi Sitesi Dernek Başkanı Ömer Bayrak, esnafla birlikte yapımı bitmeyen yolda fotoğraf çekildi. Başkan Bayrak  yol çalışmasının sanayideki ticarete darbe vurduğunu belirterek,"Bu çarşı araç bakımı konusunda Türkiye'nin en iyisidir. Bizim buradaki işlerimiz son dönemde azaldı ve sebebi de bu yol çalışmasıdır. Bir yol çalışması 2 buçuk yılda bitmez mi ya? Yollar çamur içinde araçlar geçemiyor, bu kadar zamanda nasıl tamamlanmaz. TOPÇA esnafına soruyoruz bu neyin teşekkürü? Bu teşekkürün ne için olduğunu söylesinler de biz de teşekkür edelim. Böyle bir şey olamaz." ifadelerini kullandı. 
TOPÇA ESNAFI: DESTEK ALDIK, TEŞEKKÜR ETTİK
TOPÇA Başkanı Mehmet Bilgin ise bu pankartı Erenler ve Büyükşehir'den destek aldığı için astığını belirterek, "Karayolları buradaki işi bir türlü bitiremedi. Biz bazı düzenlemeler istedik... Karayolları bize yazı gönderdi, biz bu gibi işler yapmıyoruz Büyükşehir yapıyor. Büyükşehir geldi burada bize hizmet etti. Tabiki Büyükşehir'e teşekkür edeceğim, Sakarya'daki sıkıntı müteahhit devletten parayı alamıyor, intikamını esnaftan alıyor. 60 bin liraya tuvalet yaptık, müteahhitin 1 lirası yok ki bize. Bize Büyükşehir hizmet veriyor şu anda. Vatandaş bu yolu Büyükşehir yapıyor zannediyor. Karayolları müteahhitinin yaptığını bilmiyorlar. Büyükşehir'den ve Erenler'den yardım aldım, o yüzden teşekkür ettim.Bu pankartla TOPÇA ikiye bölünmez, bu bilinsin" diye konuştu. 
Bölge esnafı, konuyla ilgili Büyükşehir'den ve TOPÇA esnafından bir açıklama beklediklerini dile getirerek dağıldılar. 

                                                             -TOPÇA Başkanı Mehmet Bilgin-

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2019, 13:26
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
objektif
objektif - 1 yıl Önce

Bencede neyin teşekkürü Allah aşkına. Bu zaten belediyenin görevi