Toplu taşıma şoförlerine kış lastiği uyarısı

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü personelleri ilimizdeki toplu taşıma araçlarının şoförlerine kış lastiği bilgilendirmesi yaptı 

Toplu taşıma şoförlerine kış lastiği uyarısı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı 2015 yılında aldığı  UKOME kararı ile Büyükşehir sınırları içerisinde 2015 yılı ve daha sonraki yıllarda uygulanmak üzere tüm toplu taşıma araçlarında 1 Aralık - 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği takma zorunluğu kararı almıştı.
Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü personelleri bu kapsamda toplu taşıma şoförlerini duraklarında ziyaret etti. 
Şoförlere broşür dağıtan personel, şoförleri  kış lastiğinin faydaları konusunda  bilgilendirdi. Sürücülerin araçlarına yapacağı kış bakımı ile mevsimin olumsuz etkilerinden dolayı yaşanacak kaza, arıza gibi sonuçların yaşanmasının önüne geçileceğini söyleyen Polis memuru Murat Ünal, şoförlerin sorularını cevapladı.
ODA BAŞKANI UYARDI 
Sakarya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Feridun Canbaz yaptığı açıklamada ; “Kış lastikleri yapısal özelliğiyle 7 derecenin altındaki soğuk hava şartlarında sertleşmeyerek, tutunma özelliklerini sürdürür ve güvenli ulaşım sağlar. Sahip olduğu yüksek silika miktarıyla ıslak zeminde yol tutuşunu artırır. Karlı yüzeylerde yaz lastiklerine göre çekiş gücünü ve yol kavramayı %25 artırır. Şoför esnaflarımızda kendilerine emanet edilen kıymetli yolcularımızla güvenli bir ulaşım için kış lastiklerini  taktılar ve kışlık bakımlarını yaptılar. Böylesine faydalı bilgileri şoför esnaflarımızla paylaşan ,trafik eğitimleri ile şoförlerimizi bilinçlendiren Sakarya İl Emniyet Müdürlüğümüze İl Emniyet Müdürümüz sayın Fatih Kaya nezdinde teşekkür ediyorum.” dedi.   
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE