Toplu taşımada yüzde 50 kapasite kalkıyor mu?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu taşıma araçlarına getirilen yüzde 50 kapasiteyle çalışma zorunluluğu kalkıyor mu? Bakanlıktan açıklama olmamasına rağmen esnaf odaları başkanları sosyal medyadan bu paylaşımları yaptı

Toplu taşımada yüzde 50 kapasite kalkıyor mu?

sakaryayenihaber.com -

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında minibüs, dolmuş, otobüs gibi toplu taşıma araçlarına yüzde 50 kapasiteyle çalışma zorunluluğu getirilmişti. 

Sakarya'daki toplu taşıma esnafı 2 ayı geçen bu uygulama ve sokağa çıkma kısıtlamaları sebebiyle ekonomik olarak zor günler yaşarken, zam talepleri gündeme geldi. 
İçişleri Bakanlığı genelgesine göre 1 Ekim'e kadar sürecek olan uygulamayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, sosyal medyada; "İçişleri Bakanlığı tarafından alınan karar kapsamında, şehir içi yolcu taşımacılığı yapan araçlarda ve personel servislerinde araç ruhsatında belirtilen kapasitenin yüzde 50’si oranında yolcu taşıma kararı yürürlükten kaldırıldı. Bu karar sayesinde, üç aydır müşteri bulamayan ve büyük sıkıntı çeken esnafımız rahat bir nefes alacak. Bu kararın alınmasında emeği geçen yetkililere teşekkür ediyorum" açıklaması yaptı. 


Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan ve Sakarya Minibüsçüler Odası Başkanı Ali Bektaş, sosyal medya hesaplarından bu zorunluluğun kaldırılacağı açıklamasında bulundu. 
Ancak İçişleri Bakanlığı'nın sitesinde ve Valilik tarafından bu yönde bir karar henüz bildirilmedi. 

Oda başkanlarının paylaşımları şu şekilde: 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2020, 20:23
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamil
Kamil - 6 ay Önce

Oh oh masAllah

SIRADAKİ HABER