Toyota’dan çalışanları rahatlatan açıklama!

Toyota’nın Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt çalışanları ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu. Konuyla ilgili Bozkurt "Bir yıl araç satmasak da maaş ödeyeceğiz, kimseyi işten çıkarmayacağız, devlet desteğini de ihtiyaç sahiplerine bırakacağız” dedi.

Toyota’dan çalışanları rahatlatan açıklama!

Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, koronavirüs salgını nedeniyle ALJ grup çalışanları ve aileleri, sonrasında temasta olunan müşteri ve üçüncü kişilerin güvenliği için alınan önlemleri açıkladı. Bir kısım çalışanın home ofis çalışmaya yöneltildiğini, işin doğası gereği fiziksel olarak yapılması gereken işler için de, işyerinde alınan önlemlerden bahseden Bozkurt, şu anda satış ve kar etmek gibi hedefleri tamamen geri plana attıklarını, sadece müşterilerin mağdur olmaması için en temel hizmetleri mevcut şartlar altında devam ettirmeye çalıştıklarını söyledi.

Bozkurt, “ALJ Türkiye olarak en kötü senaryoya göre, yıl sonuna kadar satışlar tamamen durduğu ve hiçbir gelir elde etmediğimiz bir ortam söz konusu olsa dahi, çalışanlarımızın ve ailelerinin mağdur olmaması için her ay maaş ödeyeceğiz" dedi. 

Açıklamalarının devamında Bozkurt şu ifadelere yer verdi, “Bu süreçte birinci sosyal sorumluluğumuz, devlete ve millete destek olmaktır. Her kurum kendi gücüne göre bu sürece destek vermelidir. Biz de, tüm çalışanlarımız ile birlikte iş partnerlerimizin de ödemelerini sene sonuna kadar yapacak şekilde planlamalarımızı yaptık. Bu süreçte kimseyi işten çıkartmayacağımız gibi, kimseyi zorunlu izne göndermeyeceğiz veya ücretsiz izin kullanmaya da zorlamayacağız“ şeklinde konuştu.

Türkiye’de iki yıllık ertelenen talep olduğunu belirten Bozkurt, şöyle devam etti:  "Üzerine bu sürecin talebi de bindiğinde, pazarda çok ciddi artışlar olacaktır. Ancak dünya genelinde de ertelenen bir talep olduğunu düşünürsek bu iş ortadan kalktığı anda satış ve servislerde patlama olacağını gözlemlemek çok zor değil. O gün geldiğinde de, tecrübeli elemanlara ihtiyacınız olacak. Ayrıca, yıllardır birlikte çalıştığınız bu arkadaşlara ve onların ailelerine karşı sorumluluklarınız olduğunu da hatırlatmak isterim.”

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2020, 15:27
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Taner
Taner - 7 ay Önce

Ali Haydar bey Toyota Türkiye dağıtımın ceo şudur. Yapilan açıklama Sakarya daki fabrikayı bağlamıyor. Tabiki gönül tüm emekçilerin işlerine devam etmesini ister. Ali Haydar Bey i tebrik ederim. Adam gibi adamdır.

Toyota Çalışanı
Toyota Çalışanı - 7 ay Önce

İyide Ali Haydar Bozkurt'un fabrikayla bir alakası yokki?Bu haber fabrika çalışanları için değil ALJ firma çalışanları için.Zaten fabrika çalışanları olarakta bir kaygımız yok.

Veysel TATAR
Veysel TATAR - 7 ay Önce

TEŞEKKÜR EDERİM

Erku özçelik
Erku özçelik - 7 ay Önce

Allah sizden razı olsun umarım herkese örnek olur

Osman UYSAL
Osman UYSAL - 7 ay Önce

Bu ailenin bir parçası olduğum için gurur duyuyorum

Adem sayılı
Adem sayılı - 7 ay Önce

Helal olsun

Hamza solmaz
Hamza solmaz - 7 ay Önce

Toyota mustersi olarak gostermis oldugunuz duyarliliktan dolayi cok tskr ederim ilk ekonemik firsatta aracimi yenilecegim

SIRADAKİ HABER