TOYOTA'nın eğitim desteği sürüyor

Toyota otomotiv Sanayi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde 7 bin’i aşkın öğrenciye çevre ve trafik bilinci konusunda eğitim verildi

TOYOTA'nın eğitim desteği sürüyor

Toyota Otomotiv Sanayi’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle, sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde hayata geçirdiği, ilk ve ortaokul öğrencilerini kapsayan çevre turu ve trafik güvenliği okulu projesini başarıyla tamamladı. Proje kapsamında bugüne kadar 7 bin 350 öğrenciye ulaşıldı.
Çevre turu
Geçtiğimiz eğitim yılında 20 okul ve bin 400 öğrenci Çevre Turu projesi ile atık su arıtma tesisi ile tesisteki güneş enerji sistemlerini inceleme, atık ayrıştırma oyunu ile geri dönüşümün önemini kavrama ve böylelikle çevre duyarlılıklarını geliştirme fırsatı elde etti. Ortaokul birinci sınıf öğrencilerini kapsayan projede çocuklara çevre ile ilgili sunum ve filmler izleyip, fabrikayı gezerek, çevreye duyarlı bir üretim faaliyetini yerinde incelediler. Beş yıldır devam eden, çocukların çevre duyarlılığını ve bilincini artırmayı amaçlayan proje ile bugüne kadar toplam 4 bin 400 öğrenciye ulaşıldı.
TARFİK EĞİTİMİ
Çocuklarda erken yaşta trafik güvenliği bilincini geliştirmeyi amaçlayan Trafik Güvenliği Okulu projesine de, 2013-2014 öğretim yılında Erenler’den 16 okuldan 950 öğrenci katılım sağladı. İlköğretim 3’ncü sınıf öğrencileri trafik ile ilgili filmler izleyip, trafik ışıkları ve yaya geçidinden güvenli geçiş için pratik yaparken, emniyet kemeri, trafikte görünürlükle ilgili uygulamaları da deneyerek öğrenme fırsatı buldular. Önümüzdeki dönemde de öğrencilerin çevreye ve trafik güvenliğine olan duyarlılıklarını geliştirmeyi hedefleyen Toyota Otomotiv Sanayi, sosyal sorumluluk projelerini sürdürmeye devam edecek.


 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE