Trafikte cezalar artacak

Başbakanlığının 2012 yılında başlattığı Trafik Güvenliği Eylem Planının iller bazında yapılan çalışmaların değerlendirme toplantısı dün yapıldı. Toplantıda trafik cezaları ve uygulamaların arttırılması yönünde karar alındı.

Trafikte cezalar artacak

Başbakanlığının 2012 yılında uygulama koyduğu Trafik Güvenliği Eylem Planı iller bazında değerlendirmesi dün Vali Mustafa Büyük Başkanlığında yapıldı. Sakarya Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı İl Koordinasyon Kurulu toplantısına, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SAÜ, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, daire müdürleri ve Sivil Toplum Kurulu temsilcileri katıldı.
İKİ TOPLANTI
Yapılan toplantıda konuşan Vali Mustafa Büyük, Ankara da bulunan üst komisyon kararıyla illerde yılda iki defa toplantı yapılması yönünde karar alındığını ifade ederek, “İlimizde güvenli bir trafik akışı sağlamak amacıyla katılımcıları görüş ve önerileri alınarak, toplantılarımız devam edecek” dedi. Yapılan toplantı Emniyet Müdürlüğünün ilimiz genelinde plan gereği uygulamaları ve sonuçlarının istatistiki bilgileri verilirken, alınan kararlar aktarıldı.
KARARLAR
Yapılan toplantıda yaya geçitlerinde levhaların gece görünürlüğünün arttırılması için ışıklandırma, Yol hakkının yayaların olduğu bilincinin yerleştirilmesi, motorsiklek ve bisiklet kazalarının asgariye indirilmesi için uygulamaların arttırılması ve kask kullanımı artırmak, Karayolları ve Emniyet Müdürlüğünün şehiriçi trafik görevlerinin Büyükşehir Belediye Başkanlığına devredilmesi, Karayollarının sadece ulusal yollarda faaliyetlerini yürütmesi ile ilgili Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi Eşgüdüm Kurulunda gündeme alınmak üzere teklif edilmesi yönünde karar alındı. Toplantıda 60-65 yaş üstü vatandaşlar toplu taşıma araçlarına yönlendirilmesi ve cezaların etkin bir şekilde uygulanması ve halkın trafik konusunda eğitilmesi konusu da gündeme geldi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER