"Tramvaylar Şerefiye'de birbirlerini selamlayacak"

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Yenicami - Millet Bahçesi arasındaki nostaljik tramvay çalışmalarına kısa sürede başlanacağını söyledi 

"Tramvaylar Şerefiye'de birbirlerini selamlayacak"

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, katıldığı radyo programında Sakarya'daki ulaşım projeleri ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Yenicami ile Millet Bahçesi arasına yapılacak nostaljik tramvayla ilgili olarak soruyu cevaplayan Başkan Yüce, “Nostaljik tren konforlu ve rahat ulaşım imkanıyla Sakarya’ya katkı sağlayacak. Vatandaş nostaljik trene binmeyi kendine keyif addedecek. Malum bunun modeli İstiklal Caddesi’nde var. Ben İstanbul’a ne zaman gitsem o trene binerim. Çalışmalarımız sırasında bir firma ön plana çıktı. Firma bize 10 gün içerisinde sunum yapacak. Biz de bu yıl bitmeden projeye son şeklini vermek istiyoruz. Projemiz bulvarımızın tam ortasından Yenicami’den başlayacak. Ortalama uzunluğu 2 kilometre olacak. Sadece Şerefiye Cami’nin önünde bir istasyon olacak. Millet Bahçesi’nden kalkan tramvay, Yenicami’ye, Yenicami’den kalkan Millet Bahçesi’ne gidecek. Tramvaylar Şerefiye Cami’nin önünde birbirlerini selamlayacak” dedi.

ÖĞRENCİLER ŞEHRE GELMİYOR

Esnafın baştan projeye itiraz ettiğini ifade eden Başkan Yüce, “Esnafa projeyi anlattıktan sonra hepsi kabul ettiler. Sakarya’da iki üniversitemiz ve yüz bine yakın öğrencimiz var. Biz öğrencimizi geçmişte şehirden kopardık. Öğrenciler maalesef şehre ve Bulvara gelmiyor. En büyük amacımız üniversiteliyi çarşıya getirmek.  Bir ay içinde nostaljik trende temeli atmak istiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2019, 12:56
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER